Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor most nem oltottként...

Akkor most nem oltottként 1500 fős falunapra mehetek? Viszont 500 fős rendezvényre nem?:D Ez netto büntetés, amiért nem oltjuk be magunkat. Nem baj, majd a most büntetett oltatlanok is fognak büntetni a szavazáskor!:D

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem követem a politikát de az az érzésem hogy akik nem oltattak (ne érts félre, én sem fogok), azok szavazni sem fognak, mert nem érdekli őket.
2021. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek után fogunk!
2021. jún. 9. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Csak hogy tudd, a többi párt sem ült fel az oltásellenes konteóknak, ennyire ők sem hülyék.
2021. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Viszont nem ők büntetnek most minket ezzel az átlátszó szituval.

Nem baj....

2021. jún. 9. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:

500 fős rendezvényen valóban nem vehet részt koronavírus ellen nem védett személy, de 499 fős rendezvényen már igen. Persze, lehet, hogy ez az 1 fő különbség jelentős a számodra. Én, nem érintettként, nem tartom érdeminek.


2021. június 14-től, legfeljebb 5 000 lakosú településen, legfeljebb 1 500 fő részvételével, tartható lesz szabadtéri falunap. [↓*¹]

Már egy ideje – az ötmillió, legalább első oltását megkapó személy elérése óta – tarthatók rendezvények. Ha a létszám nem éri el az 500 főt, akkor koronavírus ellen nem védett személy is részt vehet rajta. [↓*²]

Mindkettőn részt vehetnek koronavírus ellen nem védett személyek is. Igaz, hogy rendezvény esetén zárt helyiségben nem tartózkodhatnak, de az összevetéshez figyelembe kell venni, hogy falunap csak szabad téren lesz tartható. Ezért, háborgásod ellenére, nincs különbség a kettő közt. Hacsak nem ragaszkodsz a pontos 500 főhöz, és a 499 főt már nem fogadod el.


──────────────────────────────────────────────────────────────

*¹ A Kormány 313/2021. (VI. 8.) Korm. rendelete a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet falunap megrendezésével összefüggő módosításáról

*² A Kormány 264/2021. (V. 21.) Korm. rendelete a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának ötödik fokozatára tekintettel a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedéseket szabályozó kormányrendeletek módosításáról

──────────────────────────────────────────────────────────────

2021. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A jarvanyugyinek csufolt intezkedeseknek mar reg semmi koze a jarvanyhoz es ez szamomra eleg nagy csalodast jelent a Fideszt illetoen. Ezen intézkedés celja az, hogy megőrizze a vidéki szavazobázist. Bár elég rosszul csináljak - szerintem. A falvakban jellemzően joval nagyobb a Fidesz támogatottsága, közepes és nagyobb varosokban kiegyenlítettebb a helyzet. Úgy tűnik valamiért azt gondolják, hogy a főként városiakat érintő diszkriminációs intézkedések inkább az ellenzéki szavazókat érintik es ok igy nem veszitenek jelentős mértékben szavazatokat. Meglátjuk jol taktikaznak-e. Engem illetően mindenesetre tevednek. Aztán majd kiderül hányan vagyunk meg. Én úgy tippelnek most, hogy a 2/3 biztosan elúszott.
2021. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!