Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ifjúsági regényben hivatalosan...

Ifjúsági regényben hivatalosan írhatom azt, hogy a főhős legjobb barátjaról kiderül, hogy meleg?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam részletezni a szerelmi kapcsolatát, csak, hogy bevallja, hogy meleg.


Ifjúsági regényeket írok. Három meg is jelent, most készül az újabb.


Ennél a pontnál nem vagyok biztos abban, hogy jól teszem e, ha ezt beleírom vagy megüthetem vele a bokámat, mert ez a téma nem való egy ilyen könyvbe. Lehet valami jogi következménye?


A kiadót nem merem megkérdezni, valahogy kellemetlennek érezném ilyennel felkeresni őket és jó, hogy ezen a fórumon megőrizhető az ember anonimitása.


Ha esetleg nem jó, hogy a homoszexualítást beleveszem a regénybe, akkor újra átgondolom a karaktereket.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. jún. 10. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
"Ifjúsági regényeket írok. Három meg is jelent, most készül az újabb." Pfff. Ha ez igaz lenne, nem a gyaki népét bosszantanád a kitalált sztorijaiddal, hanem megkérdeznéd a szerkesztőt, a kiadót, a lektort etc. Három kiadott regény után (???) nyugodan megkérdezheted a kiadót, Kérdező.
2021. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Népszerűsíteni nem szabad, persze kérdés, hogy a szimpla említés minek számít. Gumiszabály.
2021. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Fsms ***** válasza:
0%
Maximum elvisz a TEK. 😀
2021. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha megjelent 3 regényed nyilván van kiadód és szerkesztőd, őket kérdezd. Ha feltöltöttem netre vagy kidobtál rá egy csomó pénzt nem számolnám annak, hogy megjelent.
2021. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Írd bele nyugodtan. Ha szerencséd van akkor Túrótorta még egy kis ingyenreklámot is biztosít
2021. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem mertem a kiadót ilyennel zaklatni (ezt a kérdésben is leírtam), kényes téma, amire nem tudom, hogy reagalnának, ha esetleg lenne ennek jogi következménye (esetleg azt mondják már ennél a könyvnél, hogy elállnak a kiadástól).


(Ezek amúgy nyomtatott könyvek, amik a boltokban kaphatók.)


Illetve itt anonim írok, nem tudjátok, melyik felhasználó vagyok, a kilétemet pláne nem, így tavol áll az önfényezéstől.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem mondom, hogy jól esett a stílus, amiben fogalmazva lett, de a kérdésemre valaszt kaptam, szóval megy a zöld mindenkinek.

2021. jún. 10. 22:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,


Gratulálok a könyveidhez és fantasztikus hogy még írsz!


Először is ne félj a kiadót vagy a szerkesztőt zargatni, nem fogják zaklatásnak érezni, ennél csacsibb dolgokkal is felkeresték őket. :) Egy ígéretes regényre nem mondják azt, hogy nem adják ki, mert az írója feltett egy kérdést a történetszállal kapcsolatban.


Nem tudom, hogy melyik író/írónő vagy, hogy az olvasótáborod nagy vagy kicsi, bár amennyire nehéz nagy olvasótábort szerezni és, mert egyre kevesebben olvasnak, ezért lehet nem kapna nagy figyelmet ez a rész.


Ennek ellenére én ezt a témát kihagynám. Jogi következménye nem hinném, hogy lenne


(gondolj bele, egykor best seller volt egy könyv, amit csak úgy ismerek, hogy meséltek róla, nem olvastam. Az Anorexiáról szólt, az író, az elején leírta, hogy miket csinált anorexiásként, majd a roborálásról mesélt és sok anorexiás vette meg a könyvet, hogy elolvassa csak az elejét és az legyen az ő kis lelki támasza amíg koplal, a könyv eleje adott nekik erőt a koplaláshoz. Ezek után az hogy valaki annyit mond egy könyvben, hogy "Amúgy homi vagyok." szerintem semmi. Nem vetem meg az Anorexiás könyv íróját, hiszen segített megérteni azoknak ezt a betegséget, akik a barátai, a családtagjai az anorexiásnak, de érted mire célzok.)


de jó pár szülő megveti a homoszexuálisokat és drámakirály/drámakirálynő is. Most össze a kettőt. Minden apróságban keresik azt, hogy ez miért való a Facebookra és miért kell támadni a másikat.


Szóval, ha pont egy ilyen illető olvas bele a könyvedbe és meglátja ezt, akkor lehet botrányt csinál, bár kérdés, hogy meddig jut el, tele lenne vele a net vagy csak 1-2 ember megosztaná Fészen a könyvedről alkotott véleményt.


Jobbnak tartom nem kockáztatni és kihagyni ezt a témát, ahogy kihagyni az abortuszt, a rasszizmust és a hasonló témákat.


Ezeket inkább felnőtteknek való könyvben szokták így nyíltan boncolgatni.


Sok sikert a könyvhöz!

2021. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy kis off is jár a kommentszekcióhoz:


Az oké, hogy nem számít könyvkiadásnak az, ha valaki felrakja a netre az írását, de miért nem számít a magánkiadás könyvkiadásnak?


Az egyik híres magyar írónő, akinek hatalmas olvasótábora van és a nevét az ország 90%-a ismeri is magánkiadásban kezdte. Azokat a könyveit is sokan olvasták és szeretik.


Illetve sok olyan könyvet olvastam, ami nem magánkiadás és vakargattam a fejem, hogy erre hogy a túróba mondta egy kiadó, hogy ezt saját költségből kiadja. Épp egy ilyen könyvet hagytam félbe, mert nem érzem, hogy valaha is beindul a történet a cím is megtévesztő, a nyelvezete pedig nagyon primitív, buta, pedig nem szokásom félbehagyni a könyveket, mindig adok esélyt az íróknak.


Múltkor is átrágtam magam egy könyvön, ami szintén nem magánkiadás volt és már-már megőszültem a végére annyira unalmassá vált néha, mert az írónő telepakolta haszontalan elmélkedéssel a történetet, amivel igazából semmi pluszt nem adott a könyvhöz, csak, mintha meg akart volna könnyebbülni. Hogy jobban kifejezzem magam, olyan volt, mint egy idős néni, aki nem tud kivel beszélgetni és a könyvben mesélte el a kis történeteit, amik eszébe jutottak.

2021. jún. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. jún. 10. 23:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Most törvénybe hozták, hogy nem lehet megemlíteni se a homoszexualítást a könyvekben, amik 18 éven aluliaknak íródnak.
2021. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!