Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a tőlem mint dolgozótól...

Mi a tőlem mint dolgozótól elvárható reális lépés akkor ha megtudtam hogy a munkáltató átjelentett minimálbérbe és nem is szólt?

Figyelt kérdés

Kérek tanácsot mit tegyek, mi legyen a lépésem ebben a szituban.

Fix fizetéssel határozatlan idővel vagyok egy cégnél. Nem minimálbérben.

Fel akartam venni áruhitelt, de nem akarták kiadni a jövedelemigazolást a szerződéses bérről. Gyanút fogtam. Kormányhivatal kormányablak foglalkoztatási adatokat megnézettem.

Eredmény: január óta minimálbéresként jelent be engem a cég és nem is szólt semmit

Hát ezért nem akartak jövedelemigazolást kiadni.


Most már tudom amit tudok, de a cégnél még nem szóltam hogy tudom a mocskos csalásukat.

Ebben a szituban mik a cselekvési lehetőségeim-mit lépjek?


Konkrétan?


2021. jún. 11. 10:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Bejelentést teszel a nav-nál személyesen.viszed a korábbi és a jelenlegi bérpapírjaidat meg a munkaszerződésedet.
2021. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
és ennek eredménye RÁM nézve egy állásvesztés lesz? A cég úgyis tudja majd a nav vizsgálatot kinek köszönheti és kirúg a francba bosszúból?
2021. jún. 11. 10:58
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.De gondolom ezrk után úgysem akarsz itt dolgozni tovább.
2021. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát ez egy érdekes kérdés, mert amíg nincs más állás addig DEHOGYNEM akarok. Muszáj. Ebből élek.

Más állás meg ki tudja mikorra lesz? Hónapok alsó hangon. Lehet a teljes 21-es évet itt kell eltöltsem tetszik nem tetszik.


így kell kalkulálni.

2021. jún. 11. 11:03
 5/20 anonim ***** válasza:
Szokásos troll kérdés. Bérpapír sem stimmelt? Kp-ban kaptad hirtelen a fizetéseet? bla bla bla...
2021. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor dolgozz tovább szó nélkül.nem is értem mit szerettél volna.kérj fizetésemelést.
2021. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

" Kp-ban kaptad hirtelen a fizetéseet? "


így van! Kp-ban az elmúlt sok év gyakorlatától eltérően.... már ez is megér egy misét.

2021. jún. 11. 11:06
 8/20 A kérdező kommentje:

"Szokásos troll kérdés"


A TÉNYEK TAGADÁSA NEM LEHETSÉGES.

2021. jún. 11. 11:07
 9/20 anonim ***** válasza:

Akkor kezdj el egy másik munka után nézni és amikor az megvan, akkor mondj fel itt. 5 év az elévülési ideje ennek az ügynek, szóval van időd elindítani a szükséges jogi lépéseket is.


Ennyi, ez a jótanács, a címeres nagy jótanács.

2021. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy troll kérdés. Ugyanaz a kérdező mindig. Csak arra reagál, amire neki jó, a bérpapíros rész valahogy megint kimaradt, nahát, nahát.
2021. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!