Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Weboldaltulajdonos vagy...

Weboldaltulajdonos vagy szolgáltató megsértheti a btk. 224. §-t a jó cél érdekében?

Figyelt kérdés

Volt előbb egy emailes levéltitkos kérdés amit elolvasva eszembejutott az, hogy a legtöbb weboldalon (talán itt is? épp nincs 1 üzenetem se h megnézzem) lehet jelenteni a privát üzeneteket, és akkor a moderátor, szolgáltató, tulajdonos elolvassa azokat.


Tesóm 1 éve jogot tanul, tőle is megkérdeztem, szerinte nem lehetne ilyet csinálni mert a btk semmi kivételt nem sorol fel.


Akkor elvileg ez a magatartás illegális? Nyilván értem én hogy nem ebből van a baj meg a per, hanem ha érzékeny beszélgetéseket nyilvánosságra hoznak, csak tényleg megfordult a fejemben ez a kérdés így feltettem.


2021. jún. 14. 18:43
A kérdező szavazást indított:
Btk alapján nekik sem lehetne
Azért lehet, mert ... (leírom hozzászólásba)
3 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

A levéltitkot csak harmadik fél tudja megsérteni, sem a feladó, sem a címzett nem.

Amikor egy privát üzenetet jelentesz, ezt az üzenet címzettjeként teszed, erre minden jogod megvan.

2021. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hát 3 fél van, feladó, címzett, és a szolgáltató aki elolvassa jelentés után.
2021. jún. 14. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem. A levéltitok megsértése kizárólag arra vonatkozik, ha valaki a feladó és a címzett akarata ellenére ismeri meg a levél, üzenet tartalmát.

Egy levél vagy üzenet ilyen továbbítása attól még lehet jogsértő. Az tartalmazhat üzleti titkot, államtitkot, védett személyes adatot, szerzői jogsértő tartalmat, orvosi, ügyvédi titkot.

Egy biztos, attól a pillanattól kezdve, hogy a címzett megkapta, levéltitokról nem beszélhetünk.

2021. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha xy ír nekem egy egy tráságrságot emailben én meg nyilvánosságra hozom vagy legalább megmutatom valakinek, nem sértettem meg levéltitkot? Mert ugyanez a kérdésemben lévő jelentés is igazából. Azért kérdeztem rá vissza hogy biztos-e mert akkor az ezen az oldalon lévő kérdések nagy része, sőt 99,99%-a is rosszul tudja.
2021. jún. 15. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez így van. Nem véletlenül van üzleti levelek végén rutinszerűen egy (gyakran kétnyelvű) szöveg arról, hogy a levél nem osztható meg harmadik féllel, mivel üzleti titkokat tartalmazhat. Ugyanis a levéltitok védelme önmagában ezt nem írja elő.
2021. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ez akkor tényleg egy olyan dolog amit az emberek 99%-a rosszul tud :D
2021. jún. 15. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!