Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kizárhat apám az örökségből?

Kizárhat apám az örökségből?

Figyelt kérdés
27 vagyok és van egy 22 éves öcsém aki más anyától van , apánk egy. Apánk most összeházasodott egy másik nővel , a gyerekeik 5 és 2 évesek. Én nem beszélek vele 7 éve, volt is vita de nem ez a lényeg. Kizárhat minket? Úgy hogy a jelenlegi felesége és a két kisgyereke örököljön? A felesége 13 évvel fiatalabb nála. Nem rakhatom ki apám házából a feleségét , ha ő vele valami lesz?

2021. jún. 28. 00:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Ki, de ehhez nyomós indok kell.

2. Az özvegy ált ilyenkor megkapja a haszonélvezetet, tehát haláláig semmiképp nem rakhatod ki.

3. Már most látszik 4 gyerek meg egy özvegy 8s ki tudja, mi jön még...), a vagyona alapból 5felé oszlik, egy végrendelettel ez nálad lemehet 1/15 részre, tehát mesés örökségre amúgy se számíts.

2021. jún. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ha nagyon jó ügyvédet szerzek, akkor sem rakathatom ki? Kérhetem a feleségét hogy adja el? Vagy hogy fizessen ki? Mit csinálok ha 100 évig él a nő? De most komolyan!
2021. jún. 28. 01:06
 3/16 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam hogy elmondom hogy ez egy pénzéhes nő. Csak egy aranyásó. Nagy háza van apámnak egy normális városban , biztos azért jött össze vele a nő. És most bebiztosította magát 2 gyerekkel meg el is vetette magát apámmal. Hogy lehet apám ilyen vak.
2021. jún. 28. 01:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

“ Ki, de ehhez nyomós indok kell.” Jaja, például “Én nem beszélek vele 7 éve, volt is vita de nem ez a lényeg”


“ És ha nagyon jó ügyvédet szerzek, akkor sem rakathatom ki? Kérhetem a feleségét hogy adja el? Vagy hogy fizessen ki? Mit csinálok ha 100 évig él a nő? De most komolyan!” nem rakhatod ki



“ Már arra is gondoltam hogy elmondom hogy ez egy pénzéhes nő. Csak egy aranyásó. Nagy háza van apámnak egy normális városban , biztos azért jött össze vele a nő. És most bebiztosította magát 2 gyerekkel meg el is vetette magát apámmal. Hogy lehet apám ilyen vak.” ki nem szarja le, miért vette el? Kinek akarsz panaszkodni?

7 ève felèje se nèztèl, de a halàlàra meg a pènzère nagyon utazol… akkor ki a pènzèhes?

2021. jún. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Jó ügyvéd sem rakhatja ki. Mi lenne, ha TE nem lennél ennyire pénzéhes, és nem fájna a fogad más vagyonára. Pláne, ha "voltak viták" és 7 éve nem beszéltetek.
2021. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De biztos hogy csak érdekből jött össze vele. Azóta nem beszélek apámmal amióta ezzel a nővel van. Előtte nem volt konfliktusunk.
2021. jún. 28. 01:39
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
És akkor mi van, ha érdekből van vele a nő? A felesége, együtt laknak egy házban, innentől kezdve apád halála esetén a nőnek haszonélvezeti joga lesz a házra, teljesen mindegy, hogy ki örököl micsodát.
2021. jún. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Es ha a faterod is eleldegel 110 evig?! :) Te mar most az oroksegen torod a fejed? :))) Biztos, hogy az uj feleseg a penzehes?
2021. jún. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Es ha faterod meg az eleteben beminuszolja a csaladi kasszat es csak adosagot fogsz orokolni? :)
2021. jún. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, érdekből van vele 7+ éve és szült neki 2 gyereket
2021. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!