Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt már olyan, hogy lomisok...

Volt már olyan, hogy lomisok ellen eljárásr indítottak a lomtalanításra kirakott tárgyak ellopásáért?

Figyelt kérdés
Én azt látom, hogy állandóan ott köröznek a lomtalanitások körül az ócska kocsikkal, családtagok fognak maguknak egy-egy nagyobb kupacot, a rendőrök meg nem csinálnak ellenük semmit.

2021. jún. 28. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudok ilyenről, csak egyéni balhékról, mikor széttúrták a halmot és ami addig 3 négyzetméteren volt felpakolva a járdára, 10 négyzetméternyi szemétrengeteg lett.


A legtöbben úgy vannak vele, hogy "én már kidobtam, kezdjél vele, amit akarsz".

2021. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 13 éve hogy folyamatosan kijárok lomtalanításba és egyszer sem büntettek még meg, de le is írom miért:


A lomtalanításba kirakott hulladék (nem feltétlen szemét) az FKF tulajdonát képezi onnantól kezdve hogy az utcára ki van rakva, azonban az FKF nem intézkedik hogy megvédje a "tulajdonát", azért mert nem éri meg neki. A lomtalanításba kirakott hulladékot a hajnalban kiérkező kukásautók összegyűjtik (a kukáskocsi összezúzza a hulladékot), majd az összezúzott hulladékot az FKF a Fővárosi Hulladékhasznosító Műbe szállítja, ahol szimplán (átválogatás nélkül) elégetik a szemetet, ami a későbbiekben villamosenergiaként és távhő formájában hasznosul újra.


Tehát a lomtalanítók az FKF helyett elvégzik a lomok szelektálását teljesen ingyen, ráadásul ebből ők hasznot is tudnak húzni, mivel hétvégén kiviszik a piacra és fillérekért eladják.


A közterület felügyelőket nem a lom érdekli, hanem az hogy rendben tartsák a közterületet, így elsősorban azokat szokták büntetni akik az utca közepéig széttúrják a lomot, illetve azokat akik akár 3 méter magasságig felpakolják a lomot a teherautóra, ezzel veszélyeztetve a villanyvezetékeket, lombkoronát, vagy szimplán a parkoló autókat azzal hogy leeshet valami törmelék.


Lehet kulturáltan is lomtalanítani, én így szoktam és lám még sosem büntettek meg, másfelől én csak a könyveket szoktam gyűjteni, mert nem akarom hogy elégessék őket.


(Még annyit hozzáteszek, hogy a veszélyes-hulladékot eleve ki sem lehetne dobni (festék, gumi, gyógyszerek, olajak...stb.) ha mégis kidobásra kerül ilyen az nem a kukásautókba kerül majd a szemétégetőbe, hanem az FKF-nek egy veszélyes-hulladék összegyűjtő autója érkezik a helyszínre, majd elszállítja.)


A rendőrség csak abban az esetben intézkedik ha összetűzés történik, esetleg összeverekednek, de a lomok felügyelete az nem az ő hatáskörük és erre az FKF nem is kötelezheti őket (ez utóbbit nekik kéne megoldani valahogy).

2021. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gondolat:

Vannak akik az agglomerációból szimplán beviszik a szemetet majd lerakják a lomtalanításba, úgy hogy nem is az adott kerületbe laknak, őket szintén büntetik a közteresek (és meg is érdemlik).


Akinek feleslegessé vált tárgya van annak van lehetősége ingyenesen lerakni az FKF különböző Újrahasználati Központjaiban.

2021. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!