Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most feljelenthetem?

Most feljelenthetem?

Figyelt kérdés
A temető mellett lakunk. A temető ês a köztünk lévő kerítést egyik napról a másikra elkeszték felszedni, hogy új kerítést akarnak. De félbehagyták, hogy majd később befejezik. Most nincs kerítésünk a kutyáink ( 2husky) eddig sem jöttek be a házba most már ha bent vannak vonyítanak kaparnak stb. Meg egy markoló is be jött az udvarba 2 napja hogy neki engedélye van ( amúgy nem volt) a romokat nem szedték fel. Illetve nem lehetett tőlük nyugodtan élni. Mivel most lett 2 hónapos a kisfiam ezért kértem őket hogy lehetőleg halkan csinálják és még nekik ált feljebb. Amikor én v a párom kint van az udvaron vagy kaját/vizet kértek vagy beszóltak. A szomszédok miket feljelentették csendháborítás miatt ( ugye a kutyák). Mi feljelenthetjük a polgármestert?

2021. júl. 1. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez elég kesze kusza. De menj be a tanácshoz és beszélj velük.
2021. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

A város (falu, község, mindegy) elkezdett építtetni egy új kerítést a temető köré és az építkezés zavar benneteket?

Az építkezés nem halad, a munkások bunkók és a kutyáitok nem mehetnek ki, mert nincs kerítés?

Ez a gond? Jól értem?

2021. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

A polgármestert? Miért jelentenéd fel? Nem ő dolgozik a kerítésen.

Ha bejön a munkás vagy a markoló a telketekre, akkor kihívod a rendőrséget, majd ők intézkednek. Ha újra bejönnek, újra hívod a rendőröket, második-harmadik alkalommal már büntetést fognak kiróni (először csak figyelmeztetnek).

Ha kérnek a munkások valamit, akkor egyszerűen hagyjátok figyelmen kívül.

A munka megkezdéséről nem kaptatok értesítést? A ti saját tulajdonotokban van a telek/ház, vagy bérelitek mondjuk az önkormányzattól?

2021. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 igen ez zavar

#3 nem kaptunk értesítést

2021. júl. 1. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
A kivitelezőt kéne bepanaszolni, önkormányzatnál megteheted szerintem.
2021. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!