Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban lakom és van...

Kertes házban lakom és van kettő kutyám, az egyik kennelben, a másik szabadon a kertben és esténként nem folyamatosan, de időközönként ugatnak, meg hajnalban is. A szomszédom emiatt feljelenthet?

Figyelt kérdés

2020. aug. 21. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2020. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Feljelenthet, de az ilyeneknek annyi a foganatja, hogy maximum odamennek, közlik hogy feljelentettek emiatt, esetleg egy-két kérdés, talán egy szóbeli kis figyelmeztetés. Én jobban aggódnék amiatt, hogy a szomszéd megunja és eszébe jut átdobni nekik valami mérget.
2020. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Egy normális országban már azért is, ahogyan tartod őket. De itthon nem, maximum a jegyzőnek jelentheti, aki nagy valószínűséggel nem csinál semmit, maximum felszólít, hogy szüntesd be azt a tevékenységet, amivel zavarod a szomszédod, feltéve ha a szomszédod elég kitartó és folyton a jegyző nyakára jár ezzel. Tehát ezért se pénzbírságot, se semmit nem fogsz kapni.

Az első mondatot ne értsd rosszul, nem kötözködés, csak ténymegállapítás. Kár, hogy nem azt kérdezted, hogy hogyan érd el, hogy ne ugassanak éjjel-nappal a kutyáid.

2020. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ugat folyamatosan, akkor nem hiszem, hogy feljelentene, nálunk sem jelentgetjük egymást a kutyák miatt, pedig a környéken éjjel nappal folyamatosan ugatnak.

Egyébként az egyik kutyát miért tartod kennelben? Szörnyű neki látni, hogy a másik kint szaladgálhat ő meg be van zárva, ráadásul nem tudja levezetni a felesleges energiáit, és rombol, ha nincs rendesen megnevelve, még agresszívvé is válhat. Én inkább emiatt aggódnék.

2020. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Csendháborításért persze, hogy tehet lépéseket ellened. De az akadékoskodás helyett miért nem szoktatod le a kutyáidat a felesleges ugatásról?
2020. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4.válaszolónak: azért, mert nemrég hoztam haza a másik kutyát és még nem szoktak össze annyira, hogy egyedül merjem őket hagyni. Így ha mondjuk alszom vagy nem vagyok otthon, akkor ő addig a kennelben van.
2020. aug. 21. 22:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg beszélj a szomszédokkal, hogy ez az ugatás 1-2 hónapig előfordulhat.
2020. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7.-nek Hát de nem egymásra ugatnak, úgyhogy ez nem fog attól megoldódni,hogy összeszoktak. És azt nem tudom, hogy lehet megtanítani, hogy ne ugassanak. Ha erre van valamilyen tanács azt szívesen elfogadom. És csak az egyik szomszédomat zavarja, a többieknek van kutyájuk többnyire, ráadásul ott is ugyanúgy ugatnak,vagy még jobban mint az enyémek. Van olyan kutya aki kb tényleg egész este ugat. Amióta kiírtam a kérdést, meg sem mukkantak a kutyák. De ma fennmaradok csak azért, hogy meghallgassam mikor és mennyi ideig ugatnak.
2020. aug. 21. 23:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, nekem volt ugatós kutyám is és nem ugatós is, de az ugatós vitte magával a többieket is. Úgyhogy nekem csak az vált be, hogy bent aludtak a házban. Én nem kockáztattam, hogy bedobjanak nekik valami mérget.
2020. aug. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha kertes környéken egy kutya ugat akkor majdnem mind. Úgyhogy akkor az összes környékbelit jelentenie kellene ennyi erővel..


De egyébként engem is szokott zavarni, valóban kellemetlen, ha egy kutya sokat ugat. Az enyémek csendben fekszenek idebent ameddig a szomszéd vizslája egész éjjel otthon vonyít az ablakban. Rohadt idegesítő, mert épp, hogy leteszem aludni a babát 21 órakor kelti is fel 22 felé mikor ott hagyják. Nem az ő hibája,de zavaró,kárt okoz.


Őket sem zavarja senki, mert kiírtak egy cetlit, hogy tudják hogy vonyít a kutya és próbálják leszoktatni.

Valójában dehogy próbálják, csak így békén hagyja őket minden és mindenki.

Neked is lehet, hogy ezt kellene. No meg azért ha tudod akkoe elhallgattatni őket, ha egész éjjel ugatnak ott valami nem jó.

2020. aug. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!