Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok a halálbüntetés...

Támogatnátok a halálbüntetés visszavezetését, vagy nagyon súlyos esetekben a kínzást?

Figyelt kérdés
A halálbüntetés evidens mire gondolok. A kínzást olyanokra értem, akik például gyermekeket öltek meg, vagy bántalmaztak stb hogy havonta lenne egy x mennyiség amikor megkínozzák, hogy a hátralevő életébe szenvedjen emiatt, de tényleg csak borzalmas bűnök esetén, mint a kivégzést szintén.

2021. júl. 4. 21:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szerintem van az a bűn, amiért megérdemelné élete végéig, hogy szenvedjen. És nem vagyok szadista, de például egy gyerekgyilkost, vagy molesztálót azzal büntetni hogy ül pár évet és feltételesen kijön? Legalább 1 kis kínzást kapna mindenféle szadizmus nélkül az ilyen megérdemelné, vagy ha más nem egy halálbüntetést simán. Egyébként aki a politikai dolgokról beszél, ha annyira akarnák most is el lehetne bárkit tenni láb alól. Elég egy kis mérgezés, vagy lövés aztán egy eltusolás, hogy elhunyt balesetben. Nem kell ehhez koncepciós per. De aki meg tényleg megérdemelné, annak kijárna.
2021. júl. 4. 22:29
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

mondjuk nem tudom hol hallottál te ilyet, hogy egy gyerekgyilkos pár év után szabadul?

a másik, hogy az írásod alapján semmit sem tudsz arról, hogy mi a sorsa egy ilyen elkövetőnek a börtönben, hogyan viszonyul hozzá a többi rab, a nevelő, vagy a börtönőrök.

nem véletlen lesz a 99%uk "öngyilkos".

2021. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Én az OPNI-t nyittatnám újra...
2021. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#12-es Igen tudom-tudom mire gondolsz, de biztos volt már rá példa, hogy valaki normálisan letöltöte a büntetését. Vagy ha most a pedo dolgoktól eltekintünk. Több felnőtt embert megölt, vagy terhes nőket vagy úgy alapból bárkit? Az miért érdemelné meg hogy x év után kijöjjön, és megkockáztassuk hogy megint elveszi egy embernek az életét? Hozzáteszem abban a 10-20 évben is etetik,ruháztatják, mosdatják, itatják pontosabban a mi adónkból. Én nem értem, hogy minek kéne rehab egy gyilkosnak, hogy új ember lehessen. Kioltott egy ártatlan ember életet és ezért x évvel letudja a törvény? Mert okés vannak olyan helyzetek, hogy kiugrott a zebrára valaki elütötte, vagy valami baleset történt ez okés sajnos mindennap történik ilyen, de konkrét szándékos gyilkosokat minek tartani? Vagy ha már tartják legalább kicsit bűnhődjön a tettei miatt. Jól el lehet héderegni a börtönbe, főleg ha utána kijön és feljelenti a börtönt, hogy rosszul tartották :D mért mégis mit gondol wellnessre viszik?XD
2021. júl. 5. 02:12
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Csak a kivégzést
2021. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Én azt támogatnám, hogy börtönbüntetés helyett kérhessenek a kevésbé súlyos bűnt elkövetők kínzást vagy kényszermunkát maguknak. Súlyosabb esetben csak a bíróság dönthessen a büntetés fajtájáról. A halálbüntetést nem támogatom, mert ha ártatlan embert tévedésből elítélnek, az már teljes mértekben visszafordíthatatlan, ha kivegezték. Szerintem a halálbüntetés barbár dolog is.
2021. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!