Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok ehhez hasonló...

Molnarmarcell21 kérdése:

Támogatnátok ehhez hasonló magánéleti kontrollt Magyarországon is?

Figyelt kérdés

[link]


"Arcfelismerős bejelentkezést vezet be a kínai techóriás Tencent, hogy így korlátozzák, hány órát és mikor játszhatnak az online játékokkal a 18 év alattiak. (...) A kínai kormányzat a rosszabb tanulmányi eredményekért, kialvatlanságért és a rövidlátásért is a neten töltött túl sok időt okolta, ezért a 18 év alattiaknak este tíz és reggel nyolc között „kiber kijárási tilalmat” vezettek be."


Az otthonokban minden elektronikus eszközbe be lehetne vezetni, hogy 18 és 6 óra között ne lehessenek használhatóak, így az állampolgárok több időt szánnának emberi kapcsolataikra és kipihentebbek lennének.


2021. júl. 10. 04:50
A kérdező szavazást indított:
Támogatom
Nem támogatom, de el tudom képzelni, hogy bevezetik
Teljes mértékben elutasítom
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem jó ötlet. Én végigkockultam a fiatalkoromat, elhízott vadkan lettem tőle, nem voltak barátaim, nem volt önbizalmam, rosszul tanultam és ez egészen addig nem is változott míg le nem szoktam a játékról. Most sem vagyok sikeres, mert a személyiségem sajnos súlyos károkat szenvedett, de azért már legalább dagadt és életképtelen nem vagyok. önbizalmam és jó munkám ugyanakkor nem hinném hogy így 34 éves korom után már nagyon lesz..
2021. júl. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És ez hogy működik vajon? Kötelező a géphez webkamerát csatlakoztatni, és minden nap minden milliárd kínai háztartást végigjárnak a rendőrök, hogy be van-e kötve, működik-e? Ha épp elromlik, és este 10-ig nem vesz újat, akkor bünti?
2021. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból lehetének előnyei, ha megakadályozná a túlzott gép előtti életet, de ilyen totális kontroll az emberek felett nem fogadható el cserébe.


Kína egy diktatúra, itt meg többre értékeljük a személyes szabadságot ennél.

2021. júl. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Igen.A túl sok játék káros,jó dolog hogy a kínaiak megpróbálnak tenni ellene.
2021. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Siofokon mar csinaltak ilyen rendszert!
2021. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Otthon bárki be tudja állítani a saját gépét pl. a gyerek miatt. Mi csak úgy hívjuk: majomzár. 😁
2021. júl. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Túl nagy a kockázata, hogy másra is használják. Amúgy volt idő, amikor sokat kockultam, de most informatikából élek, mellette meg aktívan töltöm a szabadidőmet, és nem vagyok kövér, ez felnőttként döntés kérdése. Amúgy a könyvmolyok is ki vannak téve a rövidlátás és kialvatlanság kockázatának, gyerekkoromban rengeteget olvastam éjszakákba nyúlóan nyomtatott könyvet.
2021. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
még az ötlettől is ökölbe szorul a talpam, aki ilyen típusú elnyomásra vágyik az tényleg takarodjon az országból és menjen keletre, senkinek nem fog hiányozni a jelenléte.
2021. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8) valamit pedig tenni kell,de te kevés vagy ahhoz hogy ezt belátsd.a kockulás létező jelenség és ártalmas akárhogy is hisztériázol.nem biztos hogy ez a legjobb megoldás,de legalább rendszerszinten fellép ellene valaki amire még nem volt példa.
2021. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"8) valamit pedig tenni kell" - Mondjuk azt, hogy aki gyereket vállal, az nevelje is, biztosítson számára alternatív programot, ne adják a kicsi gyerek kezébe a telefont nyomkodni azért, mert addig is csendben van és lusták a szülők foglalkozni vele... Ha állami szinten akarsz tenni valamit, akkor pedig nem kell agyba-főbe támogatni a gyerekvállalást a pénzért (CSOK, babaváró, adókedvezmények... stb.), mert van, aki csak ezek miatt vállal gyereket, meg ott a társadalmi nyomás, aki nem vállal, azt megbélyegzik, hogy önző. A napokban voltam fültanúja, hogy kisgyerekes anyukák beszélgettek az utcán, babakocsiban meg ölben a babák, az egyik kijelentette, hogy ha visszamehetne az időben, soha nem szülne.
2021. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!