Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Berki ügye csak szerintem...

Berki ügye csak szerintem teremtett most egy nagyon súlyos precedenst a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Ha jogerőre emelkedik és tényleg megússza börtön nélkül, mivel korlátozott precedens rendszer van életben Magyarországon, így a jövőben bárki hivatkozhat arra hogy de hát a berkinek sem kellett börtönbe mennie azért mert buszt büntetőfékeztetett meg amiből baleset lett.


A rendszer korlátozottsága miatt a bíró ítélhet másképp, de tegyük fel hogy valaki csak büntetőfékez egy buszt de nem lesz baleset, mivel ez enyhébb mint berkié, emiatt nem szabhat ki a bíró súlyosabb büntetést mint berkire.


Értem én hogy NER celeb meg így meg úgy de szerintem ez a jövőre nézve súlyos következményeket fog hozni, kvázi nem fognak félni büntetőfékezni az emberek.


2021. júl. 14. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Nincs precedensjog Magyarországon. A védőügyvédje persze érvelhet Berki enyhe ítéletével, de a bíróság attól még azt ítél, amit helyesnek tart.


Amúgy szerintem is ha valamikor, hát itt és most ebben az esetben nagyon is letöltendő kéne.

2021. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem egy büntetőfékezésért nem jár letöltendő, ez nem az a kategória. A jogsiját amúgy elvették, vagy azt sem? Mert a járművezetéstől eltiltás viszont simán beleférne.
2021. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 de van, csak "korlátozott", már több mint egy éve bevezették. Csak írd be a google-ba.
2021. júl. 14. 12:56
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 büntetőfékezés és büntetőfékezés között is van különbség, de úgy érzem te nem láttad berki mit csinált. Busz, és voltak emberek is a buszon, baleset lett.
2021. júl. 14. 12:57
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben a rendszerben ez már nem divat, de ez egy jó alkalom lenne példát statuálni.

Egy év letöltendőt szépen kibírna, és akkor mások ebben is példát vehetnének róla.

De miről beszélünk, mikor Stohl Buci is csak egy tíz hónapot kapott a bekólázva történő balesetezésért, pedig ott súlyos sérültek is voltak.

2021. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Erről a korlátozott precedensrendszerről bővebben: [link]


Tekerjétek le és a "El lehet-e térni a precedensektől?" érdemes elolvasni, látszik hogy bár korlátozott de mégsem annyira mint amennyire maga a korlátozott szó alapján gondolnánk, ha eltérnek akkor is indokolni kell, és van ahol el sem lehet térni.

2021. júl. 14. 13:03
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A jogsiját elvették, ha jól tudom, 4 évre.

Na mondjuk azt is örökre venném el.

Miért járna letöltendő?

1. Ezt csak szándékosan lehet elkövetni, gondatlanságból nem. Ilyen értelemben rosszabb annál, mint aki elalszik az olasz autópályán buszvezetőként és nekihajt egy betonoszlopnak, amitől kigyullad a busz és bent ég vagy 20 utas.

2. Tömegközlekedési jármű ellen követte el, amin messze több utas van, mint egy szgk-ban, továbbá álló utasok is lehetnek, és aki ül, az sincs biztonsági övvel bekötve.

3. Visszaesőnek számít, korábban már állt bíróság előtt közlekedési ügy miatt (nem tudom, mi volt).

Az 1. és 2. pontban írtak miatt az elkövetett cselekmény társadalmi veszélyessége olyan nagy, hogy megérdemli a letöltendőt. Szerintem. De az ügyész is fellebbezett, úgyhogy lehet még belőle az.

2021. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%

"NER celeb"

mintha nem lenne teljesen lényegtelen milyen celeb. :D amúgy meg mi a franc az hogy NER celeb, Tarlos ellen indult hogy a bánatba lenne már NER-es.

Egyébként pedig az igazságszolgáltatás éppen hogy a liberálisok kezében van, az egyetlen terület ahol nem a kormány akarata érvényesül. Máskor erre bűszen hivatkoztk is, hogy mennyi sajtó pert bukik a kormány. akkor most mi van? most hirtelen akkor mégis NER-es az igazságszolgáltatás. fú de szánalmasan bénán hazudik a baloldal

2021. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint közlekedési kihágásért, amelynek nincs komoly sérültje, nem szoktak letöltendőre ítélni büntetlen előéletű embert. De várom az ellenpéldákat. Ha nem Berki lenne az elkövető, a kutya nem törődne ezzel a perrel.


Ezzel együtt én támogatnám a büntetőfékezés szigorúbb büntetését, de ezt nem lehet visszamenőleg megcsinálni.


Amúgy ha Berkit letöltendőre ítélnék, tutira lenne, aki azzal jönne "Jajj, szegény, börtönbe vetette a NER, mert el mert indulni Tarlós ellen."


Amúgy az ügyészség megtette, amit megtehetett: fellebbezett. Én drukkolok neki, hogy kapjon szigorúbbat, nem is azért, amit tett, hanem hogy utána még pofátlanul tagadja is.

2021. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

Berki ügyében a bíróság elsőfokú ítélete még túlzás is volt.


Oké, hogy cselekménye közúti veszélyeztetés alapesete volt (mivel nem okozott 8 napon túli sérülést), ez 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. De a középértékhez (1,5 év) képest is igen enyhe volt, mert senki nem volt életveszélyben, testi épsége sem volt senkinek sem igazán súlyos veszélyben, eredménye pedig csak az, hogy megütötte enyhén magát egy-két utas, sérülésük sem lett.


Rongálás vád meg abszurd, azt nem követett el, mert kötelező biztosítás azért van, hogy a balesettel okozott kárt megtérítse, azaz nem okozott kárt, márpedig a rongálás Btk. szerinti definíciója “ 371. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.”

2021. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!