Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőség Magyarországról...

Van lehetőség Magyarországról bejegyeztetnie magát valakinek eutanáziára Hollandiában, vagy más olyan országban, ahol ez engedélyezett? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Már túl vagyok egy strokeon, ha véletlen bármi nagyobb baj megint beütne és nem tudnék gondoskodni magamról a környezetére sem támaszkodhatnék. Van lehetőség bejegyeztetnie, hogy ilyen esetben az eutanázia lehetőségével élnék?

2021. júl. 18. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

Halj meg tisztesseggel es ne add fel ido elott! Szuletesedrol sem te dontottel, a halalod is Isten kezeben van. Tul egyszeru lenne az elet, ha barmikor ki lehetne lepni belole.

Ha van tulvilag?! - nem tul jo belepo az ongyilkossag!!!

2021. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Menj ki kulfoldre, latogass meg egy no-go zonat es tegyel egy tablat a nyakadba amiben szidod Allagot - meg is kapod az eutanaziad abban a pillanatban, nem is kell varnod semmilyen burokratikus elbiralasra. Na, vagyany vagy? Vagy csak nagy a szad!
2021. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Külföldön is vonatkoznak rád a magyar törvények. Ameddig nem szerzel ottani állampolgárságot nem fognak semmi ilyesmit végrehajtani rajtad.
2021. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Eutanaziara nem, de assisted suicide-ra van lehetoseg, pl. Dignitas-nal Svajcban.
2021. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A lap alján van egy rész, ahol elolvashatod, hogy Magyarországon csak a passzív eutanázia van engedélyezve.

Egyébként a HVG-n olvastam, hogy Hollandiába sok ilyen irányú kérelem érkezik, de nagyjából a harmadát hagyják jóvá. Arról nem írnak, hogy Magyarországról is érkezik-e ilyen jellegű megkeresés.

2021. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő: köszönöm, ezek nagyon hasznosak, bár vannak olyan aggályaim, hogyha komolyabb agysérülést szenvednék hogyan tudnék egy assisted suicideot végrehajtani, egyrészt engedélyeznék-e, másrészt lennék-e olyan állapotban...


Első: NEM meghalni akarok, de eléggé aggasztónak találom, hogy nincsenek már hozzátartozóim, relatíve fiatal vagyok, csak méltányossági összeget kapnék az államtól ha valami félre egy és akkor nem tudom mi lenne velem... Nem minden fehér és fekete, csak fel akarok készülni minden eshetőségre, ha ezt nem tudod elfogadni nem kell kommentálni minden áron...

2021. júl. 21. 07:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebben a tetű országban sajnos nincs ilyen, én is ettől tartok hogyha beüt a crach pl lebénulok nyaktól lefelé akkor még megölni se tudnám magam.
2021. aug. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Kedves kérdező.Ne csüggedj el nagyon, fel a fejjel.

Átérzem a helyzeted, a gondolkodásmódod.

Én 8db Stroke és egy jobb hátsófali infarktus után vagyok.

Lebénult a bal lábam, dokik már felkészítettek, hogy többet nem fogok járni. Nem hidtem nekik, nem lett igazuk. 😊 Építőiparban dolgoztam, már futár vagyok.

Egyedül vagyok én is, bármi gond van, magam vagyok.

Maradt vissza valami neked a srtoke ból? Maradványtünetek stb?

2021. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!