Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetlen kötelesség...

Ebben az esetlen kötelesség vagy csak lehetőség van Magyarországon háborús menekültté nyilvánítani valakit?

Figyelt kérdés

Pl, ukrán állampolgár lennék és kitörne a háború. De én Magyarországon élek, tartózdkodási/letelepedési engedélyem is van, legálisan dolgozom.

Ukrajnától kapnék behívólevelet, de nem szeretnék bevonulni. Ilyenkor köteles megvédeni Magyarországnak engem, ha ezt jelentem vagy visszaküldhetnek?



2019. máj. 16. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:
A behívó megtagadása a legtöbb országban bűncselekmény. Valszeg eljárás indulna ellened ukrajnában. Az ukrán igazságszolgáltatás megkeresné a magyart és kérné a kiadásod. Innentől kezdve pattog a magyar igazságszolgáltatásnál a labda. Azt nem tudom, hogy a két ország közt van-e bármilyen kiadatási egyezmény. Viszont azt tudom, hogy a behívó megtagadása nálunk is bűncselekmény. Így több lehetőség adódik, magyarország kiad ukrajnának és ott lezajlik az eljárás, vagy magyarország nem ad ki ukrajnának viszont az itteni törvények szerint zajlik le az eljárás (mivel az említett cselekmény mindkét országban bcs), vagy magyarország nem jár el és ki sem ad. Utóbbi esetben nem leszel menekült, ha visszamész ukrajnába ugyaúgy elfognak. Mivel ukrán állampolgár vagy szerintem magyarország gond nélkül kiadna. Menekült nem lehetsz csak azért mert nem akarsz harcolni. Menekült az lehet, aki bizonyítani tudja, hogy hazájában halálos veszély fenyegeti politika, vallási vagy egyéb nézetei miatt. Az, hogy nem teszel eleget a hadkötelességednek nem tartozik ide. Én a helyedben minél hamarabb megszerezném a magyar állampolgárságot és megszabadulnék az ukrántól.
2019. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!