Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szerzői jog megjelölésénél...

A szerzői jog megjelölésénél (regény illetve ennek kézirata) a leánykori név is felhasználható?

Figyelt kérdés
Ha mód lenne rá, a leánykori nevemet szeretném használni a könyv belső, jogvédelmi adatokat tartalmazó borítóján, mivel a férjezett nevem nagyon általános, rengetegen élnek ugyanezzel a névvel Magyarországon (Az írói nevem álnév, de most nem ez a lényeg). Jogi szempontból ugyanúgy érvényes ebben az esetben? (A SZIG-en is szerepel a leánykori nevem, tehát adott esetben bizonyítható, hogy én én vagyok)

2021. júl. 20. 17:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg aki nem csak trollkodik?
2021. júl. 20. 18:54
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem különösebb akadálya nincs a dolognak, de erre a kiadó érdemesebben tudna válaszolni.
2021. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szerzői jogi törvény szerint a jog a mű elkészítésével keletkezik. A könyvbe nem kötelező beleírni a jogvédelmi adatokat, ha nem írják bele, attól a jogvédelem még ugyanúgy él. Tehát ettől kezdve tök mindegy mit írsz bele, írói álnevet is beleírhatsz, attól még az a te műved lesz. A kéziratod megvan, ha esetleg szükséges, tudod igazolni, de a kiadói szerződés is megfelelő dokumentum erre, ha valaki jogsértést követne el. Amúgy meg a ritka nevekből is szokott lenni több, tehát ettől kezdve mindegy, hogy három, vagy ezer azonos nevű személy van.
2021. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!