Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámad valaki (pl....

Ha megtámad valaki (pl. késsel, vagy az öklével), akkor önvédelemként mekkora kárt tehetek benne?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 23:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Példa:

Nekem támad józsika az bicskájával,én meg úgy reagálok hogy orrba vágom én kifekszik egy időre.

Nos,ha kamera felvette hogy rám támadt,én meg vissza ütöttem,nem én megyek börtönbe hanem józsi garázsdagságért.

Nem pl:Józsi nekem támad és elkezd puffolni és szemembe üt és ott marad az helye,akkor én gyorsan megfogom az torkát,és én ki ko-zom,és semmi baja nem lesz,max betorik az orra.

Akkor az bönvédelem,mert nem én kezdtem az bunyót+be ütötte az szememet.

AMúgy miről beszéltek?Igenis van arányosság (kicsig),nem mind1 hogy fegvyerrel támad vagy az nélkül,meg az mind1 hogy meddig ütöd.

2021. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!