Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha mint egyszerűsített foglalk...

Ha mint egyszerűsített foglalkoztatott dolgozom valamelyik szövetkezetnél, akkor a TB-t magamnak kell fizetni, vagy más munkákhoz hasonlóan automatikusan levonják?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs hallgatói jogviszonyom, de magántanárhoz járok, ahol több tárgyból is emelt szintű érettségi vizsgára készülök. A hallgatói jogviszonyom februárban szűnt meg, de mivel a szüleim mindenben támogattak anyagilag nem törtem magam, hogy gyorsan munkát keressek. Viszont most kaptam levelet, miszerint nem vagyok jogosult március óta TB támogatásra a hallgatói jogviszony megszűnése után, meg egyébként is jól jönne gyűjteni az egyetemre (mert ugye azért csinálom az emelteket, hogy másik szakra átjelentkezzek), az érettségi vizsgákra, így hamarosan mindenképp szeretnék valami munkát vállalni és mivel tanulok arra gondoltam, hogy valamilyen szövetkezethez csatlakozva egyszerűsített munka lenne, legalábbis kezdetnek az ideális. Viszont nem teljesen tiszta, hogy így normál munkahelyhez hasonlóan a munkáltató fizeti utánam a TB-t a fizetésemből levonva, vagy nekem kell utalással rendezni.
máj. 26. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Legtisztább, ha megkérdezed azt a szövetkezetet. Ha bejelentenek, akkor a navtól kapsz egy héten belül levelet, hogy be vagy jelentve. Viszont a hallgatói jogviszony megszűnése és a munkavállalói TB bejelentése közötti időszakra ki kell fizetned majd az egészségügyi hozzájárulást, ami havi 11300 Forint, nem teljes hónapnál 380 Forint/nap.
máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neak.gov.hu

Itt meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve. Azonnal megjelenik az oldalon, amint bejelentenek.

máj. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bejelentve, mert holnap akarok jelentkezni a szövetkezethez, de igazából nem is ez volt a kérdés. Az egyszerűsített foglalkoztatott jogviszony, ha be van jelentve mivel jár? Ha mint egyszerűsített foglalkoztatott vagyok bejelentve, akkor a munkáltató automatikusan levonja a TB-t vagy sem? Mert találtam a neten olyat is, miszerint "az egyszerűsített foglalkoztatott a foglalkoztatása idejére is – köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, amely 2021-ben havi 8 000" (jó, három éves, az ár nőtt, de hogy a szabály változott-e?), máshol azt írják, hogy "Biztosított, aki: [...] szövetkezet tagja, ha a szövetkezet tevékenységében munkaviszony, vállalkozási vagy megbízási jogviszonyban személyesen közreműködik (a személyes közreműködést megalapozó jogviszonyra irányadó szabályok szerint)"

Kövezettek meg, de soha nem tanultam jogot, igazából nem volt még valódi munkám, lehet hogy hülye vagyok, de így számomra nem teljesen egyértelmű, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás mivel jár.

máj. 26. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!