Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mitől függ mit tölthetek fel...

Mitől függ mit tölthetek fel Youtube-ra?

Figyelt kérdés

Ugye YT-n rengeteg film és zene is van fenn, a filmek szinte sosem hivatalosan, de zenék esetében is van sokszor, hogy valaki más is feltölti ugyanazt, vagy akár úgy hogy ki van írva közben a szövege stb.

A lényege, hogy feltölthetik. Én próbáltam feltölteni egy régi hazai együttes pár számát, ami egyáltalán nincs fenn, se hivatalosan, se más által feltöltve, a lényeg, hogy sikerült beszereznem, és gondoltam talán más is szívesen hallgatná. Feltöltöttem, erre jött az üzenet, hogy szerzői jogok miatt nem publikálható, vagy ilyesmi.


Most akkor ebben mi a logika? Fenn lehet sok minden nem hivatalosan, még teljes filmek is, én meg olyan zenét töltenék fel ami egyáltalán nem található meg fenn, de azt mégis felismeri, hogy nem szabad feltölteni és tiltja? Pedig aztán tényleg nem volt benne rossz szándék, totál friss fiók, nem akarok se reklámbevételt, se semmit, simán úgy gondoltam, hogy mivel az együttes már nem is létezik - Ha létezne úgy kezdtem volna, hogy megpróbálom felkeresni őket, hogy nem-e tennék fel YT-re is a zenéiket, vagy esetleg fel szabad-e tenni - de esetleg lehet más is véletlen keresné, akkor legyen fenn, meg tudja hallgatni.


Na mindegy, a lényeg, YT mi alapján dönti el, hogy ki mit tölthet fel? Mert ez tényleg meredek kicsit, hogy egy kevésbé ismert, hazai együttesre ugrik az algoritmusa, de amúgy simán lehetnek fenn teljes filmek, zenék, nem hivatalosan feltöltve.



2021. júl. 25. 03:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szerzői jog gyakorlója dönti el, hogy ha valaki valami védett tartalmat feltölt, akkor azt letiltatja, avagy rányom egy kiló reklámot, és elszedi az ebből befolyó bevételét.


Mivel erről nincs nyilvánosan elérhető adatbázis, gyakorlatilag próbálgatással tudod megállapítani, hogy mi mehet, meg mi nem. Amit letiltanak, azt érdemes törölni, hogy a gugli ne legyen morcos, amit csak bereklámoznak, az maradhat. Így van fent kb. minden zene meg ilyesmi.

2021. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szerzői jogi követelések nem egységesek, mivel nem minden zene/film egyvalakinek a tulajdona. Van aki lazább, s hagyja, csak nem használhatod bevételszerzésre, más letiltja pár országban, megint más meg letörni teljesen.
2021. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ahogy írták. a jogtulajdonos döntésén múlik.


ma már a YouTube először megvizsgálja a videót és rögtön jelzi, hogyha gond van vele, így már eleve ki sem engedik tenni ilyenkor, nem utólag derül ki általában. de attól, hogy elsőre kiengedik, mert nem találnak kifogást, még később is jelentkezhet a jogtulajdonos, hogy engedély nélkül tetted ki, csak vagy nem volt még regisztrálva a Content ID rendszerbe, vagy valamilyen torzítás, esetleg technikai hiba miatt nem ismerte fel automatikusan az egyezést.


ha biztosra akarsz menni, akkor csak saját tartalmat használj, amivel biztos nem lesz semmi gond. zenékre, effektekre pl. a YouTube biztosít egy csomó szabadon használható zenét a Music Libraryban.

2021. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!