Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen zenés videót tölthetek...

Milyen zenés videót tölthetek fe youtubera, hogy jogtiszta legyen és ne pereljenek be?

Figyelt kérdés
mármint vidi alá akarok betenni zenét és milyet lehet? remixek? UKF dubstep?dubstep? olyan amihez nincs odairva hogy hivatalos?

2012. ápr. 22. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyat, amit te készítettél. Minden zenének van egy szerzője, jogtulajdonosa, és ahhoz szerzői joga.


Egy remix esetén is aki egy másik jogvédett terméket megváltoztatott, annak is a remix már a saját munkája, és azt nem adhatod ki a sajátodként. A youtube profil pedig úgy működik, hogy amit te feltöltesz, az a saját munkádként jelenik meg.

Egyedül a free licenc zenéket teheted fel a saját szellemi terméked részeként, azért nem szólnak.


Inkább ne kockáztasd a letiltást, mert 3 szabálysértő eset után az oldalról is kitiltanak.

2012. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahamm értem és azokat a free licens számokat honnan tudom letölteni
2012. ápr. 22. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Vagy egyéb oldalak a "royalty free" "copyright free" "free licence" kifejezésre keresve.

2012. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi válaszod/válaszotokat:)
2012. ápr. 22. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:

1./ A YouTuberől mp3-ban letöltött török zenével aláfestett saját videot feltöltve csak ilyen értesitést kaptam:


"Harmadik féltől származó tartalommal való egyezőség"

A videó tartalmazhatja a következő jogvédett tartalmat:

"Ajda Pekkan-Aynen Öyle", hangrögzítés kezeli:

Muyap

Tudomásul veszem

Mit is jelent ez?

Videód továbbra is világszerte elérhető. Egyes esetekben a hirdetések a videó mellett jelenhetnek meg. Kérjük, vedd figyelembe, hogy a videó állapota megváltozhat, amennyiben a tartalomtulajdonosok által választott irányelvek is megváltoznak. További információ a szerzői jogról a YouTube-on.


Ez a követelés nem befolyásolja fiókod állapotát.



2./ Boltban vásárolt Elvis Presley CD-k rippelése utáni mp3 zenével aláfestett videomra pedig semmi értesités nem jött.

Tehát különbség van az értesités és figyelmeztetés között. Három figyelmeztetés után törölnek. Értesitést meg többet is kaphatsz, attól még fenn marad a video, nem törölnek, De ha a tartalomtulajdonos észreveszi és ha nem tetszik neki, akkor reklamálhat a YouTube-nál és ez esetben a YouTube nem tehet mást, mint figyelmeztet /Ő igy kerüli el a tartalomtulajdonos és közted a jogvitát/ és ebből a figyelmeztetésből ne gyűjts be hármat.

3./ De hogy teljes legyek, sok feltöltött videom közül néhányra már ilyet is kaptam:

"A videod le van töltve néhány országban"

A videó tartalmazhatja a következő jogvédett tartalmat:

"Salaam Bombay", zenei kompozíció kezeli:

UMPG Publishing

"AR Rahman-Shakalaka Baby", hangrögzítés kezeli:

SME

Zenei kompozíció kezeli:

Music Publishing Rights Collecting Society

Tudomásul veszem

Mit is jelent ez?

A videód le van tiltva {2/} a következő helyeken:

Germany

Egyes esetekben a hirdetések a videó mellett jelenhetnek meg. Kérjük, vedd figyelembe, hogy a videó állapota megváltozhat, amennyiben a tartalomtulajdonosok által választott irányelvek is megváltoznak. További információ a szerzői jogról a YouTube-on.

Ez a követelés nem befolyásolja fiókod állapotát. Ha véglegesen lecseréled a hangsávot egy, a YouTube Audiotárból kiválasztott dalra, akkor megszűnik a hangsávval kapcsolatos követelés és a videó letiltása. Le szeretném cserélni a videóm hangsávját egy dalra az Audiotárból.

Ez megint csak egy értesités, engem nem zavar, hogy egyes országokban le van tiltva, majd nézik ott, ahol nincs letiltva.

Szerintem a leglényegesebb: a video töksaját legyen, más termékekkel megspékelve viszont lehetnek a fenti problémák. Belegondolva: a világ legnagyobb videomegosztója tönkremenne, ha mindenki saját videoját saját bégetésével, gitár és egyéb muzsikájával festené alá

2012. ápr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Folytatom, Kapcsolatosan egy mai cikk:

[link]

2012. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
XD te hülye nem prelnek kopirájghtért csak törlik a csatid ha túl sok van belőle XD
2016. szept. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!