Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak ha egy embert nyilvánosan megszégyenítek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy apám feketén dolgozott egy férfinál,és nem kapta meg a fizetését..legalábbis a pasas lóg neki 60.000 forinttal..én már találkoztam vele,még a balhé előtt,tette a jófejt, mondta,hogy majd ad nekem ruhákat,ami tényleg így volt,kaptam tőle egy szatyor a "sznob gyerekei által már nem hordott" ruhát..(3 felső,2 gatya,elég szakadtak na mindegy)a pénz viszont sehol,apám többször hívta,nem vette fel a mobilt,tegnap személyesen felkerestük,csak a feleségével tudtunk beszélni,aki nem hitt nekünk,mondván az ő férje egy becsületes ember(tudunk olyan emberről akinek több mint egy éve lóg több mint 100.000 forinttal)erre mondtam a nőnek hogy mondja meg a férjének,hogy én üzenem neki,ha nem látjuk azt a pénzt amiért az apám 86 kemény fizikai órát dolgozott,egy transzparenssel,és kezemben a szatyor ruhával fogok végigjárni a környéken,és lejáratom az emberek előtt ezt a sz*rházi szemétládát..ennek milyen következménye lehet?mert tuti megcsinálom,csak érdekel hogy mire kell számítanom..őt egyébként mindenki ismeri,szóval a pletyka innentől terjedni fog rendesen..
2010. aug. 28. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak óvatosan, mert apád mégiscsak feketén melózott...visszanyalhat az a fagyi...amúgy passz. Feljelenthet pl becsületsértésért?
2010. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsi,de hány éves vagy?
2010. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
apeh meglátogatja apádat is, mivel feketén melózott....
2010. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Max kiröhögteted magad. Feketén dolgozott apukád, magyarul nincs semmi papír a kezébe. Odamész páran felfigyelnek rád, max kihívja a rendőröket ha meg akar leckéztetni még fel is jelent becsületsértésért aztán majd számszerűsítik mennyire volt sértő és még te fizethetsz.(nem egy ilyenről hallottam ismerősömtől(ügyvédtanonc), eljött hozzánk is amerika:D)
2010. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kihívja a rendőrt és feljelent rágalmazásért, amire a transzparensed révén lesz is bizonyíték, 50 ezer ft. büntetés neked, még a minusz 60 ezer ft mellé.


Aki feketén dolgozik és így dolgoztat mindig bajba kerülhet.

2010. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább titeket fognak kinevetni, és még az adóhivatalt is a nyakatokra vonzhatjátok. Sajnos a feketemunka mindig lutri, csak olyannak szabad így dolgozni, akit jól ismersz és megbízol benne, idegennél ragaszkodni kell a szabályos munkaszerződéshez.
2010. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdezheted mi a megoldás?

1.Elmegy hozzá 4 markos legény és becsenget hetente a pénzért.

2. Minden este bedobálsz lenyomozhatatlan szemetet, összetört üveget az udvarukra.

Felhívod őket pl hetente, hogy mikor kapod meg a pénzt. Fogják tudni, hogy tőled jött a szemét, de nem tudják bizonyítani.

Viszont a telefonos rendszeres hivogatás is zaklatás, mivel a munkát bizonyítani nem tudjátok, így egy idő után megalapozzátok a zaklatás miatti feljelentést is.


Én is feketén dolgoztattam a családi ház felújításánál, de ugyan fizettem, de szarul dolgoztak, sokba került és kártékonyak voltak a munkások. Nem gondoltam arra, hogy ne fizessek, de most már látom, hogy jobb lett volna, ha a sz.r munkáért nem adok semmit.

2010. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok egyébként,mindenképpen megcsinálom,és vállalom a következményeket is,a nyarat végigmelóztam 2 melóhelyen is,igaz nem erre akartam költeni a pénzt de kerestem több mint 100.000 forintot,ha kell az egészet beáldozom az ügyért még többet is,mert nem hagyom hogy ez a szemét röhögjön a markában..ha meg rendőrségi ügy lesz belőle,hát legyen,akkor nemcsak ezt említem meg majd a zsaruknak,hanem azt is hogy az emberek nála milyen munkakörülmények között kell hogy dolgozzanak,szaftos sztori,ez még talán az apehot is érdekelné,mert lenne miről mesélni,szóval az a fagyi így még talán neki is visszanyalhat..az meg hogxy kiröhögnek,hát őszintén szólva a legkevésbé sem érdekel,mi nem azon a környéken lakunk,nem ismerek senkit,ahogy engem sem ismernek,a véleménye meg mindenkinek meglehet,hidegen hagy:) köszönöm a válaszokat!:)
2010. aug. 28. 10:29
 9/13 A kérdező kommentje:
ja vagy másik terv kinyomtatok egy papírt amire ezt leírom,lefénymásoltatom akár 1000 példányban is,és végigjárom a környéket és bedobálom a postaládákba..
2010. aug. 28. 10:32
 10/13 A kérdező kommentje:
így végülis nem annyira nyilvános,de mégis tudni fog róla mindenki,és nekem most ez a lényeg hogy tudják meg a szomszédai,ismerősei,barátai,nagy haverjai az igazságot,hogy mekkora egy gerinctelen alak..
2010. aug. 28. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!