Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás esetén tényleg a lakásba...

Válás esetén tényleg a lakásban maradhat?

Figyelt kérdés

A testvéremék sajnos válnak.Van két gyermekük, a lakás 1/1 a szüleim tulajdona.

A tesóm neje kezdeményezte a válást, de közös megegyezéssel szeretnének válni. Az anyuka szeretné a gyerekek felügyeleti jogát, amibe a tesóm beleegyezett, mivel a munkája mellett nem tudná megoldani két kisgyerek menedzselését.

Viszont a nő viselkedése elviselhetetlen. Napi szinten piszkálódik, megjegyzéseket tesz, az ő viselkedése miatt jutottak ide.( Kötöszködések, szexmegvonás, hisztizések, szemétkedések a tesómmal). Szerintem viszonya is volt, de bizonyítani nem tudom.

A gyerekeket szereti, ez tény, rendben tartja őket, de kiteszi a sok veszekedésnek, ennek akarnak véget vetni a válással.

Igen ám, de a nőnek nincs lakása és tesóm szerint nem is nagyon keres. Oda van bejelentve, de a szüleim elvileg bármikor visszavonhatják, ha jól tudom.

Azt állítja a nő, hogy amíg a két gyerek a lakásba van bejelentve, addig őt se tehetik ki a szüleim mint tulajok, a válási végzésig, de utána se, ha övé a felügyeleti jog!!! Mert nem megoldott a lakhatása!!!

Ezt nem akarom elhinni, ilyen tényleg létezik, hogy erre hivatkozva megkeserítheti az öcsém életét?

Kérem, olyanok válaszoljanak, akiknek van tapasztalata, vagy hallott, látott már hasonló esetet! A tippelők, találgatók most inkább légyszi csak figyeljenek. Köszi!



2021. júl. 28. 14:29
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy ki mennyire hibás azt ne boncolgassuk, mert felesleges, de annyit megjegyeznék, hogy minden házasság két emberen múlik.


Ha csak a jogi részét nézem, akkor anyuka kirakható a házból gyerekestül is akár, de ez nem célja gondolom senkinek. Én azt javaslom, hogy a válóper befejeztéig próbáljanak valami megoldásra jutni. A bíróság is szokott valamennyit segíteni, de én a helyükben elmennék egy ügyvédhez vagy mediátorhoz.


Elég vérmesnek tűnik az asszonyka, de inkább csak kapálózik, mert ténylegesen semmi nincs a kezében a gyerekein kívül. Ettől függetlenül érdemes lenne a lehető legkisebb cirkusszal ezt megoldani, amihez viszont a testvérednek a zsebébe kell nyúlnia. De végülis a gyerekeiről meg azoknak az anyjáról van szó, szóval ez van.

2021. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Na jó, a sok moslékozó hozzászólónak a miheztartás végett: A drága anyuka akart elválni, nem a tesóm!!!

Azt állítja, rájött, hogy nem tud mellette fejlődni, "lehúzza őt a pipogyságával." Nem akarja, hogy a gyerekei is ilyenek legyenek. Az igaz, hogy a tesóm nem fog levezetni a horvát tengerpartra, nem tervezi meg a nyári körutazást, de szerintem mindenük megvan.

Ha emberállatot szeretett volna a drága, akkor miért vállalt gyereket tőle? De ha mégis most jött rá hogy mellényúlt, hogy jön ilyen szemétséghez, hogy a szüleim lakásából nem hajlandó kimenni?

Nekem is van elvált nő ismerősöm, és ő is albérletbe költözött a gyerekekkel, még válás előtt. Az apukáról szépen legombolta a tartásdíjat, és abból fizette az albérletet, utána mikor lakást vett, a törlesztőket.

2021. júl. 28. 20:17
 33/40 anonim ***** válasza:
88%

"Az apukáról szépen legombolta a tartásdíjat, és abból fizette az albérletet, utána mikor lakást vett, a törlesztőket."

Gyerekek meg gondolom éheztek, szakad ruhában jártak, a földön aludtak a fűtés és villany nélküli szobában, hiszen gonosz anyuka magára költötte a gyerektartást. Ugye? Ja nem. Miért fáj annyira sok elvált férfinek, hogy ha anyuka nem azzal a konkrét bankjeggyel fizeti a gyerek vajas kenyerét, amit ő adott? Amíg a gyerek el van látva, nincs elhanyagolva, addig a gyerektartás rá van költve.

2021. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
85%

"Az apukáról szépen legombolta a tartásdíjat"


Tehát te is úgy gondolod, hogy az lehúzás, ha egy apának el kell tartania a gyerekeit? Hát tudod mit csinál a te testvéred? Lehúzza a szüleit, mert a lakásukban lakik. Egy felnőtt óvódás, aki a saját lakhatását sem tudja megoldani, ezért még a szülein élősködik. Elítéled azt, aki pénzt kér, hogy a kiskorú közös gyerekeket eltartsa, miközben a testvéred a szüleiteke húzza le.

2021. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
88%

"Az apukáról szépen legombolta a tartásdíjat, és abból fizette az albérletet"


Talán a híd alatt kellett volna nevelni a gyereket? És közben éhezett a gyerek és rongyokba járt? Úgy bírom az ilyen degeneráltakat, akik azzal jönnek, hogy az anyuka fodrászra költi a tartásdíjat. A tartásdíj nem adomány, nem alamizsna, nem arra való, hogy mellette a nő vízen és kenyéren éljen, hanem hogy az apuka vegye ki a költségekből a részét, ha már nem foglalkozik a nevelésével és ellátásával. Ha együtt élnének, akkor is pénzbe kerülne a gyerek.

2021. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Az utolsó 3 hozzászólás teljes idiotizmus. Senki nem írta, hogy nem kell tartásdíjat fizetni!!! Legombolta, kifizettette, stb. Így van rendjén!!! A testvérem is fizetni fog, szerencsétlenek! Továbbiakban megkérem a szövegértésben visszamaradottakat, tartsák magukban a böfögést. Nem gondoltam volna, hogy ilyen megnyilvánulásra vetemedek, de ez kritikán aluli kiforgatása a hozzászólásomnak!!!
2021. júl. 29. 01:43
 37/40 A kérdező kommentje:
Azért az ilyen hozzászólókat összezárnám két hétre a sógornőmmel.DDD
2021. júl. 29. 01:44
 38/40 anonim ***** válasza:
88%
Hát ahogy leírtad nem csoda, hogy egy idegbeteg nő lett a sógornődből.Közös program semmi, a tesód nem végez elég házimunkát, gyerekeket pasdzolja le a nőre, hát pont elege lehet a sógornődnek rendesen.Nem tervez meg egy utazást a tesód, gondolom ez azt is takarja, hogy a sógornód tervezte, logisztikázta ki a család életét, számlák rendezése, bevásárlás, bármi megszervezése.Hát gondolom nem hitte, hogy a férjét kell istápolnia, mint egy gyereket.Az, hogy meg van mindenük, az kevés, ha érzelmileg nem érzi a nő, hogy fontos a párjának.
2021. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
38-as te melyik bútordarab vagy a tesóméknál, hogy így tudod, hogy mennek a dolgok náluk? Megírtam, hogy a TIPPELGETŐK csak figyeljenek, de neked hiába. Te vagy mindent tökéletesen kikövetkeztető ember, így van? LOL
2021. júl. 29. 12:18
 40/40 anonim ***** válasza:
És ha közös felügyeleti jogot kérnének? Miért akar mindenáron kizárólagost a feleség? És az miért jó a férjenk? Nem is akar apa lenni többé? Értem én, hogy éjszakai meló, de amikor épp nem dolgozik?
2021. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!