Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a várossá nyilvánítás...

Ha a várossá nyilvánítás egyik feltétele, hogy az adott település létszáma elérje a 10000 főt, akkor az alábbi települések, hogyan kaphattak városi rangot?

Figyelt kérdés

Nyírbogát 3105 fő

Kiskunlacháza 8876 fő

Úgy tudom elég sok település szeretne várossá válni, akkor miért csak ez a kettő lett?


2021. aug. 5. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Kommunizmusba megadták nekik, és azóta is megvan.
2021. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Sokszor változott a szabályozás, és senkitől nem veszik el a címet.
2021. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezek a települések 2021.szeptember 1-től városnak lettek nyilvánítva.


[link]

2021. aug. 5. 18:39
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

lehet kipotólták a legutóbbi népszámlálás óta ukrán szavazókkal :) vagy

megjelent tegnap a közlönyben, hogy 3105 lakostól lehet várossá nyílvánítani. egyébként szeptembertől lesznek ezek városok.

2021. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

megjelent tegnap a közlönyben, hogy 3105 lakostól lehet várossá nyílvánítani


link van erről?

2021. aug. 5. 18:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyírbogáton a térség fideszes országgyűlési képviselőjének felesége a polgármester, aki így több fizetést kaphat majd. :)


Egyébként ha jól tudom nem lakosságszámtól függ, hanem fejlettségtől, nem tudom a pontos feltételeket (amikben egyébként biztos vagyok, hogy meglehetősen rugalmasan kezelik) csatornázott-e a település legalább x%-a, van-e iskola, orvosi ellátás, ilyesmik.

2021. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

A jelen törvényekben már nincsenek pontosan megfogalmazott kritériumok mint régen, köztük minimum létszám sem. Idézve a 2011. évi CLXXXIX. törvényből:

"104. § (1) Városi cím adható annak a községi önkormányzatnak, amely térségi szerepet tölt be, és fejlettsége eléri az átlagos városi szintet."

Azaz kb teljesen "pofára megy az osztályzás", ha egy Fideszes vezetésű nagyobb falu kéri, akkor megkapja a városi rangot.

2021. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Ejnye kérdező te nem ismered a magyar népmeséket. Elég, ha annyit mondok: kivéve a gyevi bírót.
2021. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"A jelen törvényekben már nincsenek pontosan megfogalmazott kritériumok mint régen, köztük minimum létszám sem. Idézve a 2011. évi CLXXXIX. törvényből:"


Én úgy olvastam, hogy 2015-ben módosították, mert nagyon ment a városi rang osztogatás biznisz.

2013 óta nem is nagyon volt várossá avatás, pedig sok település pályázott, csak egyik sem érte el a 10000 főt.


"Azaz kb teljesen "pofára megy az osztályzás", ha egy Fideszes vezetésű nagyobb falu kéri, akkor megkapja a városi rangot."


Ez nekem is inkább ilyen mutyizásnak tűnik :D

2021. aug. 5. 19:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol olvastad, az említett törvényben én se találtam létszámhoz való kötést.

Na, ezt nézd meg, mekkora nagyváros:

[link]

Ez ráadásul még az előírt kritériumoknak se felel meg, mert nem tölt be térségi szerepet (Gyöngyös mellett fekszik), és fejlettsége nem éri el a városi szintet, mert gyakorlatilag egy közepes falu.

Azért lett város, mert ott volt az ország első, és akkor még egyetlen Jobbikos polgármestere, és kellett valami, ami elszedi tőle a szavazókat. (A cigányok nem voltak elegen.) És azt találta ki a kormány, hogy a fideszes polgármesterjelölt "elintézte", hogy várossá nyilvánítsák a falut.

2021. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!