Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet jelenteni, ha egy...

Hol lehet jelenteni, ha egy influenszer anyuka rendszeresen elcsalja az általa rendezett nyereményjátékokat?

Figyelt kérdés
Van egy influenszer anyuka, aki állandóan nyereményjátékokat hirdet meg, ahol kisebb nagyobb értékű dolgokat lehet nyerni és a végén mindig egy barátnője a szerencsés nyertes. Nincsen erre valami szabályzat? Nem kéne közjegyző jelenlétében sorsolni, vagy egyáltalán sorsolni? Persze kérdés, hogy mennyire etikus ez, de mennyire jogszerű? Hol lehet az ilyesfajta visszaélést jelenteni?
2021. aug. 6. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerűbb,ha csak nem jelentkezel rá mint a többi ember? Előbb utóbb úgyis elfogynak a követői,ha tényleg csak csal.

De ez inkább joghoz tartozik,attól függetlenül,hogy baba pelenka van a dologban.


De az adott platformon ahol streamel,közvetít,hírdet jelentheted,szerintem feljelenteni is lehet csak utána kell nézni ez milyen ügyhöz kapcsolódik.

Csalásnak lehet már bele tartozik a csalás kategóriába is.

2021. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Milyen felületen hirdeti meg a nyereményjátékot? (FB mondjuk vagy van saját weboldala, amire beregisztrálsz?) Ha a saját oldalán gyűjti be és tárolja az adataidat, akkor kell hogy legyen egy szabályzat, amit elfogadsz a nevezéssel.

Viszont ha valamilyen instás vagy facebookos játékról van szó, akkor tippre még sorsolni se tudna normálisan.

2021. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Rettentően naív vagy! Sehol, ez csak egy egyszerű reklám, és kattintás vadászat. Jelentsd az agyadnak, hogy hülyeséget csinálsz azzal, hogy követed, likeolod, nyereményjátékokra jelentkezel.
2021. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Illetve még annyit hozzáfűznék, hogy dolgoztam reklámügynökségnél, multiknak bonyolítottunk le nyereményjátékokat, eddig a 3 év alatt egyszer hívtunk be közjegyzőt a sorsolásra. Viszont ilyenkor se nézett bele a sorsoló programkódjába, simán meg lehetett volna azt is hackelni.
2021. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem volt már kedvem játszani, miután az első játékot láthatóan elcsalta. Biztos naiv vagyok, mert azt gondolom ha valaki abból él, hogy a követői vásárolnak tőle, akkor annyiba azért illene vennie őket, hogy nem köp az arcukba ilyen húzásokkal. A játékokat az instán hirdette meg, szabályzat nem volt. Tehát akkor a megoldás, hogy ne nézzünk oda, akkor megoldódik? Szóvá csak szabad tenni, hogy néhányan milyen gerinctelen módon használják a saját vásárlóikat, vagy nem? Értem én, hogy nem itt fog megoldódni ez, de a "ne nézz oda" nem tudom mire volt legutóbb megoldás
2021. aug. 6. 12:12
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Igazából,az hogy pont egy ismerősét húzta ki a sorsolás alatt még lehet véletlen,főleg ha nem is rendszeresen történt ahogy a kérdésben írtad,hanem csak egyszer ahogy most a válaszban..

Kétlem,hogy egy pelust sajnálna kisorsolni.

2021. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Plusz,mindenki bejelöli értelem szerűen..követik,hogy tudják mikor van játék.🙄🙄
2021. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Minden nyereményjátékban barátnői nyernek, nem egyszeri alkalom. Szerintem is furcsa, hogy egy pelenkát is sajnál egy ismeretlen követőtől, de mivel sorsolás sincs, csak random benyögi a nyertesek nevét, így gyanús , hogy nem a véletlen műve
2021. aug. 6. 12:30
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Gazdasági versenyhivatalhoz tartozik az ügy, ott tudsz bejelentést tenni.
2021. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
23%
Inkább töltsd hasznosan azt az időt amit az ilyen nevetséges influencerekre pazarolsz, lehet akkor nem lennél rászorulva ezekre a kamu nyereményjátékokra és nem bosszankodnál miattuk
2021. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!