Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kismamát elkuldhetnek azonnali...

Kismamát elkuldhetnek azonnali hatályal? Mennyi esélyem van a bíróságon?

Figyelt kérdés

Üdv.

Nagyon rossz helyzetbe kerültem, a munkáltatom azonnali hatályal megszüntette a munkaviszonyom, és terhes vagyok.

Bejelentettem szoban hogy terhes vagyok, 2 nap múlva a munkáltató meg akarta szüntetni a munkaviszonyom erre hivatkozva, mert nem tudja ennek a költségeit vállalni… nem írtam alà… és nincs erről semmi bizonyítékom sajnos… kértem a hétvégét hogy “átgondoljam” amivel időt nyerhetek. Következő munkanap hétfő volt amikor 7:30 rá meg volt beszélve a találkozó a főnökömmel, amiről 5 percel azelőtt irt hogy nem jelenik meg, nekem 8 kor kezdődött volna a munka nem jelentem meg, elmentem a postára feladtam neki ajánlottan a terhességem bejenetésést, ezután elmentem háziorvoshoz aki táppénzre vett pszichés problémákkal szorongás stb… írtam neki 10:00 hogy táppénzen vagyok a mai naptól mert nagyon megviseltek a történtek lelkileg és fizikailag… és nem vagyok hajlandó továbbra sem aláírni a munkaviszony megszüntetését közös megegyezéssel… nem akarok vele beszélni csak ha beszélek egy munkajogi ügyvéddel..

erre a válasza az volt h nem felel meg az üzenetek a valóságnak, és továbbítja az üzenetet az ügyvédjének.

A postára adott levelet felvette másnap, és azutáni nap azonnali hatályú munkaviszony megszüntetését elküldte viberen, messengeren csatolva, 2 nap múlva postán is.

Indoka:

-hétfői nap nem jelentem meg munkában, és erről nem tájékoztattam előzetesen

-rendszeresen elkéstek a munkából, rendszeresen elmentem hamarabb

- a munkámat nem végeztem a megfelelő módon, megfelelő gondossággal

-tiszteletlen voltam a kollégákkal szemben.

De ez mind csak azért mert terhes vagyok, amit nekem elmondott, és közös megegyezéssel akarta megszüntetni, de nem mentem bele.



2021. aug. 9. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen indokkal nem lehet felmondani, nyilván a felmondásodban nem is ez van. A terhesség alatt a munkaadónak kötelessége olyan munkát biztosítania, ami nem ártalma, ha ilyen nincsen, akkor a munkabéredet kell fizetnie úgy, hogy nem jársz be dolgozni.

Azonban maga a terhesség nem véd meg az elbocsátástól ha más indok van rá. Ha próbaidős voltál akkor meg indokolnia sem kell.

Fordulj a munkaügyi hatósághoz az ügyben. Azonban ha bizonyítani tudja az állításait, vagyis hogy "rendszeresen elkéstek a munkából, rendszeresen elmentem hamarabb

- a munkámat nem végeztem a megfelelő módon, megfelelő gondossággal

-tiszteletlen voltam a kollégákkal szemben." Akkor neki fognak igazat adni.

Itt kérhetsz segítséget:

[link]

2021. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntethető. Utána rendkívüli felmondással csak alapos indok esetén, a munkavállalónak felróható okból. Na pont ilyennek tűnő okokat írt le. Az 1) pont könnyen védhető - orvosnál voltál. A másik kettőt majd bizonyítania is kell ha pert indítasz. Egyébként jó esélyed lenne a pert megnyerni - keress egy jó ügyvédet.
2021. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Határozatlan munkaviszonyom volt, egyszer igaz hogy tiszteletlen voltam a csoportvezetőnek szemben… ezt tudja bizonyítani mert messengeren beszélgetés amiben 5 fő volt, csoport.

Ott a munkáltató irt is nekem hogy ilyen tiszteletlen magatartást nem szeretne meglátni többször a feletesemmel szemben. De ennyi… semmi más nem volt…

Viszont a csoportvezető biztosan tanuskodna mellette hamisan.

2021. aug. 9. 15:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Szeretném megtámadni, bírósághoz fordulni… de félek mivel nincs bizonyítékom, így veszitek… és fizethetem az ő ügyvédjét is utólag meg minden egyebet…
2021. aug. 9. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ne kifogásokat keress hanem döntsd el mit csinálsz! Megadtam az elérhetőséget ahol konkrét segítséget tudsz kérni egy ilyen névtelen fórum beszélgetése helyett. Vagy hívd fel őket és mondd el mi a gond, hátha tudnak segíteni, vagy keress másik munkahelyet!
2021. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 ha munkaügyi pert indítasz akkor nem téged fog terhelni a bizonyítási kényszer hanem a munkáltatótad ugyanúgy. Ő állít valamit amit te kifogásolsz, neki kell alátámasztania az állításait.
2021. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!