Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkáltató elkuldhet táppénzre...

Munkáltató elkuldhet táppénzre terhesen? Ha akarok dolgozni

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem táppénzre, ahhoz ugye orvosnak keresőképtelenné kell nyilvánítania.

De küldhet soron kívüli alkalmasságira, a fogleü orvos javaslatára pedig felmenthet a munkavégzés alól.

2021. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt mondjak hogy menjek el táppénzre.

Boltban dolgozok de nem megerőltető, bírnám csinálni! Azt mondja irasaam ki magam

2021. júl. 7. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy kérted az orvost, de azt mondta, nem csal, nincs oka kiírni.
2021. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Veszélyeztetett terhes vagyok, de semmi probléma szerencsére, csak papíron ez van amúgy minden Okes

Akkor így is mondhatná azt a doki h nem ír ki? Hihető?

2021. júl. 7. 09:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, üzletben dolgoztam, kb amint elmondtam, hogy terhes vagyok, már céloztak rá, hogy "nem akarok táppénzre menni?" Megmondtam, hogy nem, amíg úgy érzem, hogy bírom. Ennyiben maradtunk (azért néha rákérdeztek, hogy még mindig nem? 😄), a 32. hétig dolgoztam
2021. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nehogy kiírasd magad, ha nem szeretnéd. A munkáltató mentsen fel, vagy adjanak könnyített munkát, mindkét esetben teljes fizetés jár.
2021. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6, érted is a kérdést? A kérdező dolgozni szeretne.
2021. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem a kérdést, azért írtam ezt a választ. Sokakat bepaliznak ezzel a táppénzre küldéssel. Nem szabad elmenni, csak ha valaki akar. Ha a munkáltató nem tudja foglalkoztatni terhesen (mert ez lesz a következő amire a főnök hivatkozni fog), akkor közölni kell vele, hogy márpedig akkor mentse fel a munkavégzés alól, vagy adjon könnyített munkát, teljes fizetésért, ne küldözgesse az embert táppénzre. Biztos hogy a kérdező sem hobbiból akar dolgozni, hanem pént akar hazavinni, azt meg nem mindegy mennyit.
2021. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én amikor terhes voltam sajnos muszáj voltam elmenni tappenzre mert olyan munkát végzem. Én terhességi tappenzen jobban kerestem mintha dolgoztam volna. Terhesség alatt nem ugyanaz a tappenz jár.
2021. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!