Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Posta nem küldi után a levelek...

Posta nem küldi után a leveleket, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


elköltöztem, de sajnos nem tudtam időben szólni a banknál, a kártyát a régi címemre küldték. Ezért a postával leszerződtem, hogy a régiről irányítsák át a levelezésem az új címemre. Bank a kártyát feladta, de nem annyira jött meg egyik címre se. Kikértem újra a kártyát, ekkor egyeztettem a bankkal, hogy az új címemre kérem, vissza is diktálták, rögzítették a rendszerben. Mivel megint nem jött meg, így hívtam bankot, azok a degeneráltak kiküldték megint a régi címemre. Ekkor felfújtam magam, de megnyugodtam, mert van utánküldési szerződésem. Erre hívott a régi címemen élő, hogy jött egy levelem (ez pénteken volt, a pin kódom volt benne). Majd hétfőn megérkezett a kártyám is, a régi címemre! Ekkor bementem a postára, kivertem a balhét, hogy mi a francért fizetek, ha nem továbbítják a leveleim, ráadásul direkt a kártya miatt kértem az átirányítást. Szerződést beszkennelték, elküldték a központba. Erre ma, 5 nappal a szerződésem lejárta előtt megint hívott a régi címemen lakó, hogy érkezett az Erste-től! egy újabb levelem, amin már rajta van, hogy "utánaküldés + az új címem". A korábbi levelekre a cím se volt ráírva. Egyszerűen nem akarom elhinni. Tehetek valami jogi lépést a posta ellen? Elvégre szerződést szegtek, de ezt elég nehéz bizonyítani. Valakinek van ebben valami tapasztalata?


Azt már engedjük el, hogy a bank miért küldi sima küldeményként ki a pin kódot és a kártyát is. Szerencse, hogy nem rossz kezekbe került! Komolyan az agyam eldobom.



#posta #levél #utánküldés #utánaküldés
2021. aug. 18. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, minimum panaszt tegyél és kérd vissza a pénzedet!
2021. aug. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy mit lehet tenni azt nem tudom, de a Posta tényleg hihetetlenül hanyag. Én régebben twitchen váltottam ki pontokból matricákat meg bögrét amit elküldtek postán, az első matrica megérkezett, a második nem. Kértem hogy a másodikat küldjék újra, akkor azt kihozták. A bögrét két alkalomból kétszer elkeverték valamerre a postán, már újra se kértem, elegem volt. De nem csak én jártam így. Ha tehetem, kerülöm a postát, örülök ha valamit egyáltalán kihoznak.

Olyan is volt, hogy szüleim otthon voltak, én épp befordultam az utcába és láttam hogy a postás csak bedob valamit a postaládába. Utólag derült ki, hogy arról dobott be papírt hogy nem talált otthon senkit, ezért be kell mennünk a csomagért, pedig meg sem próbált elérni senkit, még csak be sem csengetett. Akkor apa telefonon kiosztotta őket és kihozták utólag...

2021. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


elsőnek: sajnos mivel hétfőig dolgozom (csak ma vagyok szabad) így telefonon tudtam csak hivatalos panaszt tenni, de azt mindenképp megtettem. Már a két posta egyeztetett is az előző panaszom miatt, most kicsit feljebb ment a dolog. Kész röhej, hogy fizetek valamiért és csak keserűséget, rohangálást kapok érte, meg idegeskedést.


kettes: állítólag (ismerőseim mondták) ez már a "normális" sajnos, hogy nem csengetnek. Amikor két hónap után végre megjött a lakcímkártyám, akkor is itthon voltam, aztán este megkaptam a postalábába a kis cetlit, hogy nem voltam. Ez további plusz 4 nappal kitolta az amúgy is már 2 hónapos procedúrát (igen, egy sima, egyszerű laminált lapról beszélünk), mert éjszakáztam pont, nem tudtam bemenni a postára előbb.

2021. aug. 20. 04:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony színvonalú a posta, nekem még az ajánlott levél értesítője sem landolt a postaládámban, írtam, hogy hívják fel a postás figyelmét, ne ismétlődjön meg, erre megismétlődött.


Utánküldésben sem bíznék meg ezek után (itt olvasottak, és saját tapasztalat), csak akkor nem tudom, hogy fogom elérni, hogy ne a lakcímemre érkezzenek a leveleim, hanem máshova....?

2021. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!