Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért beperelhetnének minket?...

Ezért beperelhetnének minket? Szerver mentés felhasználása.

Figyelt kérdés

Van egy nem eredeti ("privát", "tört") WoW szerver amit be akarnak zárni, pedig majd 10 éve megy, mert már veszteséges. A csapatban dolgozik fejlesztőként egy barátom aki csinált egy teljes mentést a szerverről, és hetente csinál egyet hogy legyen friss. Ha bezár akkor mi vele újra akarjuk nyitni a mentés felhasználásával. Erről a tulaj nem tud, nem tudjuk mit szólna hozzá, csak annyi biztos hogy ő már nem akarja tovább futtatni így be akarja zárni, viszont nem engedi át másnak, ezért is gondolom nem örülne ha mi majd újra nyitnánk miután bezárta.


Tudom hogy WoW szervert sem lehetne futtatni mert hogy Blizzard szerzői jogok megsértése stb de a kérdés nem erre vonatkozik, hanem arra hogy a jelenlegi tulaj ellenünk tudna tenni jogi lépéseket majd? Vagy akkor kiderülne hogy ő se legálisan futtatta?


2021. aug. 19. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Első gondolatom: ha egy drogdílert meglopsz és elmegy a rendőrségre feljelenteni akkor megütheted a bokádat? ...


Alapvetően nem legális privát tört szervert futtatni saját nyereségvágyból, ez benne is van szerintem a ToS-ban. (Ahogy te is írtad) Ennek ellenére ha valaki megteszi, és te tőle "lopsz" ilyen téren akkor szerintem az megegyezik azzal, hogy ő házhoz megy a pofonért és vallomást tesz saját bűncselekményére.

2021. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek ellenére ha valaki megteszi, és te tőle "lopsz" ilyen téren akkor szerintem az megegyezik azzal, hogy ő házhoz megy a pofonért és vallomást tesz saját bűncselekményére."


Mármint ha ő ezzel megpróbál jogi lépéseket tenni ellened. Nem tudok ma reggel még fogalmazni :)

2021. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Pláne hogy az a reggel már dél😅😅
2021. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt ez igen nagy tahóság, másrészt hiába rabolsz ki egy rablót, attól még te is bűncselekményt követsz el. Sőt, te ütöd meg jobban a bokádat, mivel ő "csak" a felhasználási feltételeket sérti meg, míg te lopsz is mellé.


Miért nem kéred meg inkább a tulaj jelenlegi segítőit, és csináltok egy új szervert? Akkor legalább csak egy pontban lennél bűnös.

2021. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A mienk teljesen non-profit lenne. Közösségi finanszírozással (szervergép). Nem lenne item shop. Ha egy hónapban több adomány jön mint amennyi a szervergép bérlés díja az megy a kövi hónaphoz és mindig ki lenne írva hogy pl Bills paid until 2022 janury.


A mostani tulaj nem engedi át, kérték már tőle többen is, be akarja majd zárni valószínűleg szeptember elejével és ennyi, el akarja felejteni.

2021. aug. 19. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ezért beperelhetnek titeket. Mert az engedélye nélkül használod fel, azaz lopsz tőle.
2021. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!