Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » THC mentes, CBD cannabis...

THC mentes, CBD cannabis ültetése legális Magyarországon?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A THC-mentes vadkender nő árokpartokon is Magyarországon.
2019. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de a direkt CBD-re termesztett érdekel, amiben több a hatóanyag.
2019. márc. 26. 10:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, gyakorlatilag nem igazán.


Bár CBD tartalmú gyógyszerek már nálunk is vannak,

[link]


és az ipari kender engedély birtokában EU-szerte legális, Magyarországon pedig 0.2% THC alatt egyébként is (bár nem tudom ettől az EU-s szabályozástól

-melyre hirtelen nem találtam forrást- függetlenül-e),

[link]


mégis volt már rá példa pár évvel ezelőtt, hogy ezekért is szabtattak embereket.

[link]


A legnagyobb CBD:THC arányú fajta, amit láttam, az 21% CBD 1% THC. A fentiek alapján ez még mindig illegálisnak számít.

[link]


Viszont ha olyan CBD tartalmú olajat/akármit hozol/hozatsz be az országba, ami biztosan nem tartalmaz a megengedettnél több THC-t, akkor szerintem legálisan használhatod. Vannak is már erre szakosodott magyar nyelvű oldalak.

Bár ugye attól is függ, mire kell. Valamire biztos kell a THC is, pl. a Sativex márkanevű gyógyszer kb. 1:1 arányban tartalmaz THC-t és CBD-t.

[link]

^

Itt egy kép van a dobozáról, amire az van írva, hogy 27mg/ml THC, 25mg/ml CBD.

Ehhez az arányhoz talán egy ilyesmi fajta van a legközelebb:

[link]



Nem vagyok rendőr, meg semmilyen szakértő, szóval simán lehet, hogy tévedek.


Azért felhívnám a figyelmedet arra, hogy a mag birtoklása is a kábítószerrel való visszaélés előkészületének számít, tehát büntetik.


Persze ezek a seedbank-ek is bevetnek mindenféle trükköt, alap, hogy nem hollandiáb postázzák, mert az feltűnő lenne. Aztán a magot nem is a saját csomagolásába teszik. Nyilván bitcoinnal fizetsz, amit hamis adatokkal vásároltál meg, majd egy bitcoin mixerrel (tumbler) visszakövethetetlenné tetted magadhoz. A vásárláshoz és a fogadó wallethez (electrum) tor-t használsz. Más címére rendeled.

Szóval tényleg csak egy kis kerativitás és utánajárás kérdése az egész, és világi pech, ha pont felbontják a csomagot és pont és...



Mindazonáltal a fentiek fenntartásával továbbra is kábítószernek (könnyű drognak) tartom a marihuánát, és bár legalizálnám, mivel a kriminalizáltság csak a bűnözőket pénzeli, és valóban orvosságot is állíthatnak belőle elő, ugyanolyan ártalmasnak tartom, és kampányolnék ellene, akárcsak a dohányzásnak és az alkoholnak.

Kár, hogy mindkét old eltúlozza a saját hülyeségét, és egyre extrémebb dolgokat hordanak össze, pl. rák, AIDS gyógyítása. Persze, ebből a növényből vonták ki. De akkor ennyi erővel a vizet is éghető, hiszen hidrogén van benne...

2019. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!