Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Él az azonnali hatályú felmond...

Él az azonnali hatályú felmondás, ha a benne levő indok nem is létezik nyilvánvalóan?

Figyelt kérdés

Egy totálisan abszurd jogi szituációban kérnék sürgős helpet.

Tehát. Kivettem a „nagy nyári „ szabimat, 2 hét. Kiadták.

Szabi vége felé felhívtak hogy fejezzem be hamarabb a szabit és menjek be dolgozni. Mondtam sorry, de nem fejezem be hamarabb, nem megyek be.

Erre a főnök még aznap egy tértivevényes levelet küldött nekem : azonnali hatályú felmondás, mert nem teljesítettem a munkáltatói utasítást.

Csakhogy én erről hogy ki fognak rúgni nem is tudtam, mondani nem mondták, a levél meg több nap alatt ér ide.

És meggondoltam a dolgot, mégis bementem melózni, nem tudva arról hogy postán már úton van a levél amiben kirúgtak. Mert a főnök meg arra számított tényleg nem megyek be.


Tehát összegzésben, mégis bementem, tehát eleget tettem a munkáltatói utasításnak, de addigra már felmondtak papíron és én át is vettem mert fogalmam se volt mi van a levélben.

De ami benne van az nem áll meg: arra hivatkozva rúgott ki hogy nem menten be amikor kérte, de a valóságban bementem.


Kérdés: él a felmondás?


2021. aug. 20. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem stimmel valami a sztorival, mert ha valóban kirúgtak, hogy hogy fel tudtad venni a munkát? Eleve reggel közölték volna, hogy mától nem dolgozol ott...
2021. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért rúgtak ki mert töröd a magyart. Keress új állást az anyaországodban. Ha jól sejtem Anglia az. Elmehetnél pl udvari bolondnak Erzsébethez.
2021. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És KICSODA közölte volna akkor "ott reggel" ha egyedül a főnök tudott róla, és ő nem ér be a pórnéppel együtt hajnali 6kor? akkor ki közölte volna?
2021. aug. 20. 19:57
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Úgy felmondott hogy, egyedül ő tudott róla. Nem kamu ez a kérdés?
2021. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Úgy felmondott hogy, egyedül ő tudott róla"


Miért ki más tudott volna róla? A takarítónő vagy ki??


Komolyan nem értem. Uygan kinek van ehhez köze másnak?

Majd nyilván idővel szólnak a bérszámosnak is.

Idővel.

2021. aug. 20. 20:01
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Te most itt szándékosan játszod a hülyét, vagy tényleg az vagy?
2021. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Már megint ez a kretén állat, nem veszitek észre?
2021. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valszeg kamu a kérdés de simán előfordulhat tehát a kérdező szidásán kívül mást is meghallgatnék kinek mi a véleménye erről a jogi helyzetről.
2021. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Már megint ez a kretén állat, nem veszitek észre?"


Te nem veszed észre, hogy oltjuk is rendesen? :)

2021. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindig van egy két kretén aki annyira töri a magyart, hogy egy két szó nem jut eszébe és akkor beszúrja idegen nyelven. Pedig mindannyiunknak jobb lenne, ha saját országuk fórumain trollkodnának.
2021. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!