Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azonnali hatályú kirúgás után...

Azonnali hatályú kirúgás után kötelezhető a munkavállaló bármiféle munkavégzésre?

Figyelt kérdés

Ha valakit írásban azonnali hatállyal kirúgnak, majd utána a gyökér főnök rájön hogy X db folyamatban levő feladata volt a kirúgottnak amit jó lenne ha befejezne lezárna mert ember nincs a cégnél aki ezt le tudja zárni nélküle, akkor mi van?


A kirúgás megtörtént. AZonnali hatállyal. A főnök meg telefonálgat hogy menjen be és ezt meg azt zárja le adja át, magyarázza el, ez hogy van az hogy van, ez hol van az hol van-köteles vagyok ezekre egyáltalán reagálni?


KIrúgtak, a cuccomat 5 perc alatt bepakoltam a táskámba és eljöttem.

Miért mennék én többet vissza akár egy tollvonást is tenni?


2021. aug. 22. 11:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen nem vagy kötelezhető rá, ha már aláírtátok a papírokat. Én lehet, hogy visszamennék, de pofátlanul megkérném az árát és minden nap előre, zsebbe, készpénzben! Mert még képesek lennének nem kifizetni, elvégre nem is dolgozol ott!
2021. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
igen
2021. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Max. ha ezért külön megfizet.

De akkor sem kötelező!

2021. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

"de pofátlanul megkérném az árát és minden nap előre, zsebbe, készpénzben! "


Na pont ez küldtem meg neki emailben! HOgy szívesen bemegyek, napi 20.000 a kezembe a 8 óráért és lehet róla szó.

Erre már nem jött válasz. Nem is számítottam rá hogy jön.

2021. aug. 22. 11:48
 5/26 anonim ***** válasza:
33%
Ne etessétek a munkaügyes trollt!
2021. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
#5: Nem, velem is előfordult már ilyesmi. 3-an értettünk valamihez, engem kirúgtak, mert elég kettő is, erre az egyik lebetegedett, a másik kilépett, utánam szaladgáltak.
2021. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelezhet
2021. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

#5 Pont ez történt velem is amit a kérdező írt. Mennem kellett azonnal, másnap meg hívogattak hogy mégis be kellene mennem, sőt feljelentéssel is fenyegettek mert ha nem csinálom meg az utolsó feladatom akkor az ügyfél károsul és beperli őket, ők ezért beperelnek engem, jaj volt cirkusz, sose felejtem el.


Én amúgy nem mentem be mert csak alapbért ajánlottak, annyira meg nem álltam rosszul anyagilag. Se feljelentés, se per nem volt, mondjuk azt sem tudom hogy a projektet betudták-e normálisan fejezeni.

2021. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha már a kirúgás előtti mulasztások miatt nem jött létre egy projekt, károsult ügyfél, akkor perelheti a volt munkaadó.
2021. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

Azonnali felmondás esetén a tudomásulvétel pillanatában a jogviszony a két fél között megszűnik.

A munkáltató mehet a viharvert anyjába, az ügyfél felé csakis ő tartozik felleősséggel.

2021. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!