Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a felmondási időt a munkált...

Ha a felmondási időt a munkáltató szabálytalanul akarja levezényelni akkor én önhatalmúlag szabályosságra kényszeríthetem?

Figyelt kérdés

Ő mondott fel nekem, 30 nap a felmondási idő de ennek a felére KÖTELES engem felmenteni a munkavégzés alól. Még azt is én döntöm el melyik felére.

Ő meg azt várná el hogy 30 napig végig bemegyek.

Ha ebben a szituban egyszerűen ledolgozom a 30 nap felét, majd felállok és végleg távozok akkor mi van?


Minden jogom megvan hozzá (ld Mt)


2021. aug. 24. 07:46
 1/8 A kérdező kommentje:
A szerződés a felmondásról semmit se ír, nem is említi, akkor meg az van, ami az Mtben is van.
2021. aug. 24. 07:47
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
NEM, a munkaadó NEM KÖTELES felmenteni a felmondási idö fele alól, ha akarják, akkor neked KÖTELESSÉGED ledolgozni az egész 30 napot!
2021. aug. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"NEM, a munkaadó NEM KÖTELES felmenteni a felmondási idö fele alól,"


Khm


Madárka...


"A munkaviszony megszüntetése

5.2.7. Felmondási idő

5.2.7.3. A munkavégzés alóli felmentés – felmentési idő

Ha a munkáltató mond fel, a munkavállalót az Mt. 70. § (1) bekezdése szerint legalább a felmondási idő felére fel kell menteni a munkavégzés alól. A felmentési idő célja, hogy a munkavállalónak legyen lehetősége felkészülni a munkaviszony megszűnésére, és megkezdhesse az álláskeresést. A munkavállaló felmentési idejének meghatározása során a töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.


Az Mt. 70. § (2) bekezdése előírja, hogy a munkavállalót a munkavégzés alól a kívánságának megfelelően – de legfeljebb két részletben – kell felmenteni"


[link]

2021. aug. 24. 08:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Van még kérdés?
2021. aug. 24. 08:03
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Napi troll kérdés. Mehetünk is tovább.
2021. aug. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Köteles vagy ledolgozni. Gondolom az ilyen jellegű hozzáállásod miatt lettél kirúgva.
2021. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj be az irodába és gyújts rá .... többet nem kell bemenned.
2021. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Napi troll kérdés, egyetértek.

Kérdező

Beteszed a törvényt, előre leírod hogy ez azt jelenti amit te gondolsz és így kell legyen, akkor mégis mi a fenének írtad ki a kérdést?

Szerinted így kell történjen akkor csináld így! Fordulj ügyvédhez vagy keress jogi segítséget és ennyi.

Mintha kiírnál egy kérdést arról, hogy te a mákos tésztát szereted a legjobban mert az a kaja a legjobb, tényleg a mákos tészta-e a te kedvenc kajád.

2021. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!