Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrhejatás kérésének elutasít...

Végrhejatás kérésének elutasítása szabálytalanul. Ilyenkor is fellebbezni kell vagy csak írni nekik, hogy a jogszabályok szerint járjanak el?

Figyelt kérdés

A következő a story:


Beadtam végrehajtási kérelmet, végrehajtási lapokat kitöltve, ebben való igaz, voltak hibák.


Kaptam egy végzést, mely szerint csatoljam ezt meg azt, meg töltsem ki helyesen a lapot, oké, ez is rendben.


Na de ott a bukfenc, hogy még át se vettem a postán a végzést (nyilván szabályszerűen, határidőn belül vettem át és lett volna még 15 napom onnantól kezdve), már közben írtak egy másik végzést, hogy mivel nem voltam hajlandó csatolni a még át sem vett végzésben leírtakat (!!!), ezért elutasítják a kérelmet, és fellebbezzek 4 példányban blabla ...


Normálisak?

Vagy egy bíróságon nem hallottak még a kézbesítési határidő szabályairól? Mit lehet ilyenkor tenni?


Szóval most akkor az ő hibájukból én fizessek fellebbezési illetéket, holott egy szimpla eljárási hiba, azóta már rég csatoltam mindent, ma kaptam meg a teljes elutasításról szóló végzést.


Ha ennyire nyilvánvaló az eljárási hiba, akkor is fellebbezés jön szóba, vagy ugyanúgy az elsőfoknak kell írni, hogy legyenek kedvesek, jogszerűen eljárni?



2020. okt. 2. 10:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

rövidebben:

Hogy a rákba lehet egy még nem is kézbesített végzésnek eleget tenni?

Ez teljesen normális eljárás ebben az országban, vagy ilyenkor mi a teendő? csak mert nagyon nem mindegy ...

2020. okt. 2. 10:47
 2/13 anonim ***** válasza:

Te valamit elhallgatsz, kérdező! Mert amiről beszélsz, az nem így van.


Olyan nincs, hogy úgy hoz végzést a bíróság, hogy az előző iratot nem vetted át igazolhatóan.



"még át se vettem a postán a végzést"


Lehet, hogy Te nem vetted át és így a "nem kereste" jelzéssel ment vissza a térti, ami viszont kézbesítési vélelmet jelent.

Onnantól ketyeg a hiánypótlási határidő, aminek nem tettél eleget.


Így megtehette a bíróság, hogy hozott egy visszautasító végzést, szabályosan.

2020. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2


szó nincs erről !!

írtam is, hogy de igen, átvettem ! nem ment az vissza "nem kereste" jelzéssel, átvettem és még úgy is + 15 napom lenne a teljesítésre.


szóval de bizony úgy van ahogy írtad, a bíróság úgy hozott végzést, hogy nem várta meg a térti visszaérkezését, pedig még bőven időben vagyok, még most is!


úgyhogy az általad írt verzió nem oké, nem úgy történt.


minden szabályszerű részemről, a kedves bíróság nem ismeri a jogszabályokat ezek szerint. ami annyira meg se lep, mert volt már peres ügyem, és jó párszor dobtam egy hátast olyan alapvető jogszabálybeli tévedések és abszurdumok miatt, hogy sikítana az ember, de hát ez van ...


a kérdés csak az, hogy ilyenkor mi van, mert nyilván nem akarom ennyiben hagyni. gondolom, majd most ha fellebbezek, letagadják, hogy leadtam az iratokat (átvételi pecsétet soha nem hajlandóak adni, de akkor már értem is, miért)

2020. okt. 2. 12:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Mit akarsz behajtani?
2020. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

jogerősen megítélt pénzkövetelést.


csak azóta elgondolkodtam, hogy a kedves adósnak vannak egész magas szinten bírósági összeköttetései, lehet h szándékosan szivatnak, és remélik, hogy ezt így meg is eszem. sőt, elég valószínűnek tartom.

2020. okt. 2. 14:35
 6/13 A kérdező kommentje:

leírom, nagyon egyszerű:


- végzés kézbesítve: szept. 29. (azaz átvéve!)

- kitűzött határidő: 15 napon belül, azaz 2020. okt. 14-ig

- elutasító végzés, amiért "nem teljesítettem": 2020.09.30.

- hiánypótlás 2020.10.01-jén megtörtént (de gondolom, ez majd most akkor el fog tűnni).


akkor van ötleted? ez a vicc kategória sztem. ha okt 14-én is teléjesíthettem volna, akkor miért jött az elutasító és megszüntető végzés 09.30-án? csak úgy kipattant az ügyintéző fejéből és ennyi? abszurd na.

2020. okt. 2. 15:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Feladás és a határozat dátuma mi?
2020. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

mármint az elutasítóra gondolsz?

annak a keltezése: 09.30 és feladva: 10.01.


azaz nagyon egyszerű: nem várta meg a hiánypótló végzés határidejét, csak valamiért írt egy elutasítást (nyilvánvalóan szabályellenesen)

2020. okt. 3. 07:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Az eredeti?
2020. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál még, hogy a szeptember 30 - ai elutasító végzés egy jóval korábbi határozatra vonatkozik esetleg?


Az elutasító végzés milyen számú végzésre hivatkozik?

2020. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!