Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dinamikus felmondási idő...

Dinamikus felmondási idő mennyire jogszerű?

Figyelt kérdés

Nagyjából az van a munkaszerződésemben hogy a felmondási időm mindig az adott projekt végéig tart. (Java fejlesztő vagyok) Ha jól tudom a felmondási idő maximuma 6 hó és egy project addig nem tart el, de akkor is ez így jogszerű hogy mindig változik a felmondási időm?


(Nem akarok felmondani csak érdekel hogy amúgy ez szabályos-e, mert nyilván azt írtnak bele amit akarnak)


2021. aug. 24. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Szabályos
Nem szabályos
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Amit egy szerzodesben leirnak es a felek az alairasukkal hitelesitik, az minden szabalyos.


Mielott alairsz egy szerzodest, elotte kell a kifogasaiddal eloallni es modositani a szerzodest olyan formaban, hogy mindenkinek elfogadhato legyen es alairhato.

2021. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Mivel ellentétes a törvénnyel, ezért nem szabályos. Nyomásgyakorlásnak tökéletes, de egy jó ügyvéd emiatt az egész munkaszerződést érvénytelenné teheti.
2021. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És mi van, ha egy projekt 40 évig tart? Akkor soha nem mondhatsz fel, és örökre a céghez láncolnak rabszolgaként?
2021. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általános szabály: a munkaszerződés nem lehet ellentétes az MT kógens szabályaival, illetve ha ilyen rendelkezést tartalmaz akkor az semmis (akkor is ha aláírta a munkavállaló). Pont ezért törvény: védi a munkavállaló és a munkáltató érdekeit is.

Esetedben a felmondási idő nem lehet hosszabb mint az MT-ben meghatározott időtartam (más-más szabály vonatkozik a rendkívüli, rendes, illetve munkáltató, munkavállaló által kezdeményezett felmondásra). Ha a projekt hamarabb befejeződik akkor annyi, ha viszont ezen túlnyúlik akkor nem kötelezhet tovább a munkáltató a munkavégzésre mint az MT szerinti maximum (sem kártérítésre utána).

2021. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* mármint nem az egész munkaszerződés semmis, csak az MT-vel ellentétes rendelkezései
2021. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ahogy mondtam esélytleen 6 hónapnál további project, SCRUM miatt ez inkább 1 hónap, a max is 2,5 volt, így igazából szabályos hogy mindig változhat ha nem éri el a maximumot?
2021. aug. 24. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Az hogy eddig nem volt, nem jelenti azt, hogy később nem lesz. Változik a vezetés, köt egy ellenállhatatlan szerződést az állammal egy húszéves projektre aranyáron és máris megvan fogva nekik az isten lába. Te meg maradnál rabszolga. Ezért van törvény, azzal ellentétes szerződés érvénytelen. De ha előre lehet tudni, hogy érvénytelen, akkor miért kell arra apellálni, hogy majd a bíróság erre való hivatkozással úgyis azzá teszi? Miért kell eleve érvénytelen pontot beletenni? Nekem gyanús egy ilyen cég, simlisnek tűnnek. Ezt a projekt dolgot normálisan is meg lehet fogalmazni, nem kell a felmondás feltételének szabni.
2021. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!