Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató kijelenti munkaközi...

Gábordegábor kérdése:

Munkáltató kijelenti munkaközi szünet napi 30 perc havi 600 perc nem számít bele a munkaidőbe ezért gyere be szombaton dolgozni túlórapótlék nélkül és szerződést módosít.Ha aláírod jó ha nem lehet megszűnik a munkaviszonyod.Megteheti?

Figyelt kérdés
Alapvetően minden hétvégén mentem túlórázni. Sok ember viszont nem lelkesedik azért hogy minden szombatot a munkahelyén töltse.Ha valóban így van hogy nem munkaidő simán elrendelheti hogy mondjuk vasárnap menjek be dolgozni?Miért nem mondjuk pénteken töltsem le azt az időt? Vagy ha azt mondja gyere be túlórázni a következő szombaton akkor mondhatom neki hogy húzz a picsába letöltöttem a havi 40 óra munkaidőmet nem megyek? Valószínűleg azért erőltetik ezt mert 250+50 óra az éves túlórakeret nem a túlóra pénzt sajnálják hanem hogy nem lehet annyit túlóráztatni.De ha ezt bevezetik akkor nyugodan mondhatom hogy szívesen jártam eddig túlórázni de ezután ilyen hozzáállás után nem megyek? Persze a túlóra kapott jövedelem jó de megvagyok anélkül is . Tehát 1 szombatot bemegyek akkor de akkor ne rendeljen el a hónapban több túlórát mert állítólag kötelező 2 szombat .

2021. aug. 26. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Magyarországon bizony megtehetik.
2021. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

"munkaközi szünet napi 30 perc havi 600 perc nem számít bele a munkaidőbe " Nem kell, hogy beleszámítson, nekem sose számolták bele. Eddig kaptál egy ajándékot, amit mostantól nem kapsz.


Szabályosan elrendelt túlórát nem tagadhatod meg, felmondási oknak számít.

2021. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%
A rabszolga törvény már be van vezetve, szóval neked kuss a neved
2021. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!