Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális ilyet beleírni egy...

Legális ilyet beleírni egy közgyűlési meghívóba?

Figyelt kérdés

Tehát a szitu a következő: ahhoz hogy a közgyűlés határozatképes legyen, a tulajdonosok több mint felének ott kell lennie. Ha nem határozatképes akkor új közgyűlést kell összehívni, ahol már a jelenlévők számának függetlenül határoatképes lesz a gyűlés. Na és legális olyan beleírni az 1. meghívóba, hogy amennyiben határozatképes lenne, akkor a következő gyűlés szinte azonnal, 1 órával utána legyen megtartva?


Példák amikben ilyet láttam:


[link]


"Abban az esetben, ha az egyesület közgyűlése a fent meghirdetett időpontban nem

határozatképes, akkor annak megismétlésére a napirendi pontok és a helyszín változatlansága

mellett 2017. április 01-én 11 órakor kerül sor. Ezen közgyűlést a megjelentek szavazati arányától

függetlenül határozatképes közgyűlésnek kell tekinteni."


Egy másik:


[link]


"A közgyűlés határozatképes, ha azon az egyesületi tagok 50%-a+1 fő jelen van

(illetőleg szabályszerű meghatalmazással képviselve van).

Ha a közgyűlés nem lesz határozatképes, a megismételt közgyűlés ugyanazon a

helyen, 2017-12-11-én 14,30 órakor kerül megtartásra.

A megismételt közgyűlés a megjelent egyesületi tagok számára tekintet nélkül

határozatképes és nincs jogi akadálya annak, hogy a jelen meghívóban feltüntetett

napirendi pontokban döntést hozzon."


2021. aug. 31. 09:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Legális

Nálunk 15 perc szokott lenni

Most nem voltam, mert 200 km-re voltam otthonról, aztán nem tudtam röhögjek-e vagy sírjak, mert a fő napirendi pont az volt, hogy fizessünk-e havi 50 forint/lakással többet a takarítónak. (1600 ft/hó)l a teljes társasházra)…. Gondolom, a nyuggerek voltak ott, mert leszavazták


Ja és idén túlfizetésem volt közös költségre… kb 350 forinttal több mint az az összeg, amivel tavaly minuszban voltam, már azt se értettem, mivel automata átutalás van és minden évben átállítom az új összegre és az a kb 1500-1800 forint töredéke a havi 13000-nek…és minden 2. évben tartozom, aztán meg túlfizetésem van…

2021. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!