Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Januárban volt ittas vezetésse...

Januárban volt ittas vezetéssel járó biciklis gázolásom helyszínen jogsit el vették 0,76 volt vérvétel után 1.6 volt. Nem volt még semmi ügyem vád súlyos testisértés ittas vezetés mire számítsak? Maradandó sérülést nem okoztam 1,5 éves jogsim volt

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 12:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Btk-ban le van írva. Nem fogom neked kikeresni, de ott kell keresned :)

Remélem a legnagyobb büntetést kapod. Az ittas vezetés az egy nagyon komoly bűncselekmény.

2021. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszod, igazából akinek már volt hasonló esete, arra lennék kíváncsi, ki milyen büntetést kapot, mivel első ilyen esetem és semmit nem tudok, mi hogyan zajlik és mire is számithatok

Tudom rossz dolgot tettem nem kellett volna és meg érdemlem amit fogok kapni de ezzel már sokra nem megyek mivel még történt

2021. aug. 31. 12:59
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Először is gratulálok.

Ismerősömnek jogsit elvették, újra kellett vizsgáznia mindenből és pénzbüntetést is kapott, nem keveset.

2021. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Megtörtént ami megtörtént, ahogy írod. A legfontosabb, hogy sajnálod!

Szerencsére nincs maradandó sérülés! Sajnos naponta több százan ülnek autóba miután kisebb mennyiségű alkoholt fogyasztottak. Remélem nem kapsz súlyos büntetést, biztos tanultál belőle.

Te is méltó vagy egy szebb jövőre!

37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek gonoszok nézed a helyüket és nem lesznek sehol. Ám a szelidek öröklik a földet és örömmel tölti el őket hogy határtalan békében élnek."

2021. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Btk. 236. § (2) és (3)


(3) Aki ittas állapotban nem gépi meghajtású úszólétesítmény vagy közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton nem gépi meghajtású jármű vezetésével a (2) bekezdésben meghatározott következményt idézi elő, az ott tett megkülönböztetés szerint büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést okoz


Tehát legrosszabb esetben 3 év szabadságvesztés. Nincs alsó határ, úgyhogy megúszhatod felfüggesztettel.

2021. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Első ilyen ügy. Tervezel még, vagy mi? 😅
2021. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
A 0,76 légalkoholszint valóban 2,1 véralkoholnak felel meg, amely alapján nem szabálysértésként (0,25 a határ), hanem bűncselekményként kell tárgyalni az ügyet. A Btk. 236. § (2) a) pont alapján "A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést okoz." Ha korábban nem voltál büntetve, akkor valószínűleg felfüggesztettre, kb.250.000Ft pénzbírságra (ez jövedelemfüggő) és 2 év vezetéstől eltiltásra számíthatsz, ami után ismételten kell KRESZből vizsgáznod. Ha januárban volt az eset, akkor a védőügyvédeddel már valószínűleg több alkalommal találkoztál, aki a tapasztalata alapján pontosabb információkat tud adni.
2021. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Sajnos igen ez már meg történt nem tudom saját magam sem hogyan és miért mert én is el ítélem és rossznak tartom az ittas vezetést mivel mások életével játszunk amihez nincs jogunk. Én csak arra lennék kíváncsi körülbelül még is mire számithatok mert sok embertől halottam már ezt is azt is. Remélem börtön büntetés azért nem lesz belőle, sosem voltam semmiért még büntetve és semmilyen ügyem sem volt még eddig. Most már 8 hónapja be van vonva a jogsim levél jött az ügyészségtől hogy bíróságra lett adva az úgy és tárgyalás lesz belőle
2021. aug. 31. 13:20
 9/24 A kérdező kommentje:

4/8 anonim köszönöm szépen kedves válaszod

Remélem így lesz mert nagyon meg bántam és sajnálom tudom ezzel már sokra nem megy a sértett és természetesen azokat is meg értem akik El ítélnek ez miatt mivel jogos

2021. aug. 31. 13:38
 10/24 A kérdező kommentje:
Hivatalos véralkohol mérés volt kórházban és ott lett az eredménye 1,6 védő ügyvédem nincs mivel nincs rá pénzem és igazából feleslegesnek is gondolom így is úgy is meg fogom kapni érte a méltó büntetésem sokkal kedvezőbb nem hiszem hogy lenne csak még több pénz menne ki a zsebembol egyébként azért írtam hogy első ilyen ügyem mivel még soha semmi törvénybe ütköző ügyem dolgom nem volt és nem is tervezem egylatan
2021. aug. 31. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!