Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Januárban volt ittas vezetésse...

Januárban volt ittas vezetéssel járó biciklis gázolásom helyszínen jogsit el vették 0,76 volt vérvétel után 1.6 volt. Nem volt még semmi ügyem vád súlyos testisértés ittas vezetés mire számítsak? Maradandó sérülést nem okoztam 1,5 éves jogsim volt

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 12:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha bűncselekménnyel vádolnak, akkor jár kirendelt védő. Kérelmezd a bíróságtól, hogy rendeljenek ki. Amúgy ettől az eljárásról függetlenül a biciklis polgári pert is indíthat ellened és sérelmi díjat követelhet.
2021. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%

"Sajnos igen ez már meg történt nem tudom saját magam sem hogyan és miért"


Ha leitattak tudtod nélkül, az más ügy.

2021. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Ne aggódj kérdező ez semmi.


Én 2 éve szilveszterkor úgy berúgtam, hogy csak arra emlékeztem, hogy kimentem az utcára szívni friss levegőt, majd rátámaszkodtam a kocsimra, utána sötétség és mikor magamhoz tértem már egy mentőautóban ébredtem ami épp az M3 autópálya egyik pihenőjéből hozott le. Elmondásuk szerint össze volt hányva az egész kocsi és neki voltam dőlve a kormánynak. Mikor kijózanodtam hosszú tárgyalások sora következett. Végül örök jogsi bevonás + 300 ezer forintos bírság.



Mai napig nem értem, hogy nem okoztam balesetet mikor annyira kész voltam, hogy nem is emlékeztem arra, hogy én beülök a kocsiba és elindulok.

De én arra is gondoltam, hogy valaki más vezetetett, majd utána engem átraktak vezető ülésbe és ott hagytak. De a rendőrök nem kerestek bizonyítékot, elég volt annyi amennyit láttak.

2021. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Annyival még ki egészíteném hogy akit ki ütöttem biciklist,ő is pontosan részeg állapotban volt mivel kocsmából jött tél volt délután volt sem láthatósági mellényt nem viselt sem ki világítás semmi öt onnan el vitték a mentők ki vizsgálásra kórházba,ott elvileg fej sérülést és belső vérzést találtak. Majd a következő reggel ő saját felelősségre távozott a kórházból és onnan egyenesen a kocsmába ment inni, csak kérdezem hogy akkor mekkora lehetett az a sérülés. És 8 napon túli lett papíron érdekes hogyan mikor annyi napot nem töltött kórházba nem védeni szeretném magam vagy mosakodni csak furcsa. Mentőt rendőrt a helyszínen én hívtam segítséget azzonal nyújtottam azóta is tartom lányával a kapcsolatot érdeklődöm folyamatosan róla
2021. aug. 31. 14:53
 15/24 A kérdező kommentje:

13/14 anonim Hát nem semmi komoly baleset volt akkor sajnos neked is ez az M3 as story. Sajnálom azért ahogy látom vagyunk egy páran hasonló cipőben.

Kíváncsi vagyok nekem is mi lesz ennek a vége bár már lassan biztos lesz valami, 8 hónap azóta el telt most már át ügyézségről jött papírom bíróságon van az ügyem remélem hamarosan vége és kiderul mit kapok érte

2021. aug. 31. 16:00
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Haha részeg voltál, emlékszel, de szartad.
2021. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy nem emlékszem, nem azt írtam hogy eszmélet vesztésem volt, vagy emlékezet kihagyásom lenne. Részegnek sem mondanám magam, ittam akkor és úgy vezettem.

Mint ahogy írtam is már korábban olyan emberektől várok választ akiknek volt ilyen vagy hasonló ügyük, mivel kíváncsi vagyok hogy mit is várhatok.tudom igen hiba volt elítél mindenki ami jogos is csak nem én vagyok az egyedüli és sajnos nem is az utolsó szóval lehet kövezni ítélkezni de azt hiszem ez majd a bíróság dolga lesz köszönöm

2021. aug. 31. 18:00
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
Az mondjuk segítene, ha a bringás kárát megtérítenéd a tárgyalás előtt: bringa, ruházat, szemüveg, munkából kiesett napok, telefon, ha eltört, hátizsák stb
2021. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%
8 napon túl gyógyuló sérülés nem jelenti, hogy annyit kórházban kéne tölteni
2021. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Igen csak azt sem hadjuk figyelmen kívül,hogy ő is ittas állapotban volt, tél volt sötétedett már,láthatósági mellény miért nem volt rajta, sem világítás a biciklin. Jó tudom ez nem mentesít semmi alól és én voltam a nagyobb felelős ez egyértelmű csak azért ezek a dolgok szerintem kellettek volna neki is jah és nem utolsó sorban tudtommal biciklizni sem lehet részegen
2021. aug. 31. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!