Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaközi szünet nem számít...

Gábordegábor kérdése:

Munkaközi szünet nem számít bele a munkaidőbe.Munkáltató az összegyűlt időt elrendelheti-e hogy SZOMBATON be kell dolgozni? Munkáltató megválthatja szabadnapal a munkaközi szünetet?

Figyelt kérdés
Ha nem fizeti az rendben van. Ilyen alapon akár vasárnap is bedolgoztathatja vagy ahogy kedve tartja. De ha nincs lehetőség szombatra menni dolgozni akkor SZABADSÁGOT ír. 1 hónapra 1 nap szabadságot ír. 12 hónap 12 nap szabadságot lop el.

2021. szept. 2. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt van némi fogalomzavar.


Fő kérdés, hogy hogy van a munkaidő és egy nap mennyi a szünettel levont napi munkaidő? 8 vagy csak 7,5 óra, esetleg 7,66 óra?

2021. szept. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt nincs szó semmiféle lopásról. Valóban, a munkaközi szünetet nem köteles elismerni munkaidőnek, tehát ha nem dolgozod le máskor a hónapban, akkor kevesebbet dolgoztál. Ha nem tetszik, menj máshova dolgozni.
2021. szept. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ami eddig járt most már nem jár csökken a jövedelmem és még dolgozzak többet is akár jogos akár nem én lopásnak minősítem.De én is visszaadom nekik a szünetek el fognak húzódni a lelkesedését visszább fog csökkenni vagyis lejebb veszem a munkatempót vagyis visszalopom amit ellopott.
2021. szept. 2. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönhetően orbáncnak és a 133 bátornak, akik úgy módosították az MT-t, hogy a munkaközi szünet nem képezi a munkaidő részét.
2022. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!