Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Világon egyedül miért Magyaror...

Világon egyedül miért Magyarországon van olyan becsületsértés, rágalmazás törvény, hogy még csak privátban az igazat sem mondhatod senkiről?

Figyelt kérdés

Nem kell a nyilvánosságnak sem teljesülnie. Ezzel csak azt érik el, hogy valakit bántanak, még csak el sem mondhatja... Nem is szólhat...


Pont az ilyen gátlástalan mocskoknak falaz a törvény, akik a "rágalmazás" mögé bújva bármit megtehetnek. Ha meg feljelentenéd, akkor "hamis vád", mert le is tudja tagadni...


Olyan durva, hogy rágalmazásért ma Magyarországon házkutatással is mennek, lefoglalnak stb. Az nem baj, hogy csak szólni mertél, hogy a zaklató szálljon le, mert ezt Magyarországon meg sem teheted...


Aztán csodálkoznak, hogy nem mer szólni az illető, meg a rendőrök, hogy "miért nem jelented fel".


Undorító ez az ország... A bűnöző letagadhat mindent, ennyi erővel nem is szólhatsz, ha vernek, vagy zaklatnak, zsarolnak nem mehetsz a rendőrségre, mert "hamis vád" miatt a rendőr szerint börtönbe is vághatnak...


Tűrni kell szótlanul minden megalázást itthon? Sehol máshol a világban nics ilyen röhej, becsületsértés baszki, meg rágalmazás törvény.... Már a nyilvánosság sem számít, hogy mondjuk kiírod-e Facebookra...


2021. szept. 9. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt azért nagyon sok csúsztatás van a kérdésben, feljelentés nem lehet rágalmazás, rendőrnek, bíróságon mondhatsz negatív tényállításokat, attól nem lesz rágalmazás.


Ugyanígy bizonyítható tények állítása, negatív kritika nem rágalmazás.


Rágalmazásért nincs házkutatás maximum ha a vádlott elektronikai eszközeit kell begyűjteni, az meg jogos, mivel azon van a bizonyíték, és miért ne lenne joga a rendőrségnek a bizonyítékokat begyűjteni.


A hamis vád sem rágalmazás, kevered a dolgokat.

2021. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De igen fel lehet jelenteni valakit RÁGALMAZÁSÉRT és becsületsértésért is...


Bizonyítható tények? Zaklat Jóska. Jóska letagadja és te rágalmazod őt még szegényt... Meg erre hivatkozva zaklathat másokat, hogy "feljelentelek majd rágalmazásért nyugodtan szólj", hányat megúszott így...


Én kaptam házkutatási parancsot rágalmazásért, bírói végzés sem kell hozzá... Igen, elektronikai cuccokra terjed ki, de akkor is házkutatási parancsot kaptam és 8-kor az ágyamból vertek ki...


Hamis vád az az, ha te elmondod a rendőrségnek, hogy zaklatnak ő meg letagadja, mert hatóság előtt történik...


Legalábbis engem és na szüleimet most ezzel zsarol egy alak és akart majdnem 20 milliós értéket megkaparintani, hogy ő feljelentett engem rágalmazásért, engem bevittek kihallgatni, ott elmondtam, hogy zaklatott, miket csinált, honnan ismerem, kötelezően. Utána ez hamis váddal fenyegetőzött és zsarolt minket, mert ott abban a vallomásban hamisan megvádoltam azzal, hogy zaklatott.... Fel sem jelentettem... A hülye szüleim meg hagyták magukat és be is veszik, hogy engem visznek 5 évig bármikor, ha ők nem adták át neki 5 évre a 20 milliós földünket, amit akart...

2021. szept. 9. 16:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem vannak tanúim és majdnem 100 email üzenetem arra vonatkozóan, hogy valóban zaklatott, így a hamis vádja sem teljesül... DE a hülye anyámék falaznak neki és engedtek a zsarolásnak is....
2021. szept. 9. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy nem lehet valakit feljelenteni zaklatasert. Azt írtam, hogy egy feljelentés nem zaklatás, abban lehet negatív tenyallitasokat tenni.


És még mindig nem a jogrend hibája, ha a szüleid is alátámasztják a vádjait.

2021. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Emlékszem rád, a korábbi kérdéseidben benne volt, hogy tényleg zaklattad pár hétig, s azokban a szüleid akarták, hogy kapcsolatban légy vele.
2021. szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!