Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eltartási szerződést az...

Az eltartási szerződést az eltartó halála után ki örökli?

Figyelt kérdés

Apukám eltartási szerződést kötött papával. Sajnos apu időközben meghalt. A nagynéném szerint ( apu nővére) a tesóm és én örököltük a papát. Nagyon szívesen foglalkozunk vele, hiszen eddig is megtettük, csak most már apu nélkül.


Viszont ha papának van még egy gyereke apukámon kívül, akkor nem őt illetné ez a dolog? Vagy ez olyan, mint a tartozás? Ha apunak volt a tesómmal kettőnkre száll?



Köszönöm a válaszokat.


máj. 21. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen nincs. Ha az eltartó és eltartott kötött szerződést, akkor ag a kettejük dolga. Ha az eltartó időközben meghal, akkor megszűnik a szerződés.

Írhatsz te is egyet a papával, és akkor te gondozod, cserébe minden a tiéd halála után.


Tudod ez olyan dolog mint a haszonélvezet. Nem száll tovább

máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem a papát örököltétek, hanem a papa házát, mivel gondolom arra szól a szerződés. Mivel papa még él, így nyilván az eltartása így rátok hárul. Szóval te és a testvéred örököltétek a szerződést. Más kérdés, h ez sztem simán támadható lenne bíróságon, de abból kiindulva amit írtál nagynénédet ez nem nagyon érdekli.
máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%
#1 mi az, h ilyen nincs? Banki tartozást is örökölhetsz. A szerződés igenis örökségi tétel.
máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Ha az eltartó meghal, attól még nem szűnik meg a tartási szerződés, csak a tartási szerződésben átruházott érték még fennmaradó hányada erejéig az örökös köteles azt teljesíteni.
máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

szerződés a jogosult haláláig áll fenn; a tartási kötelezettség - az örökhagyó tartozásaiért való felelősség szabályai szerint - annyiban száll át, amennyiben a kötelezett haláláig nyújtott tartás az ellenszolgáltatást nem fedezi.


Így megfelel 3?

máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Papa nevén már kb.5 éve nincsen semmi, mert eladta a házát , aminek az ára a két testvér között elosztódott. Egy kis hétvégi házban él, de az most már csak a nénémé. Előtte kettejüké volt, de kifizette nekünk apu részét.


Engem is inkább ez idegesít. Hogy az apja, miért ilyen vele?


A jogszabályt én is keresgettem, de tartozása sincs papónak, így nincs is mit vállalni helyette.


Nagyon nehéz ez. Leginkább az eltartott halálával egyértelmű. Ha az eltartó megy el előbb, miért nem az?

máj. 21. 17:43
 7/20 A kérdező kommentje:

“…annyiban száll át, amennyiben a kötelezett haláláig nyújtott tartás az ellenszolgáltatást nem fedezi.”


Ezt nem értem.

Ebben tudnátok segíteni még egy kicsit?

máj. 21. 17:45
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 ha nincs semmilye, akkor miről szólt a szerződés? O.o
máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tértek ki erre az esetre a szerződésben?
máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Gondozás, anyagi támogatás, ilyenek. Hogy őszinte legyek, papírok papírok hátán itthon. Nénje meg akar egy az egyben szabadulni tőle, bár eddig sem tett sokat. Csak az fájt, hogy odadobta ezt, hogy mit gondolok én, hát apám után mi örököltük a szerződést is. Ha megtalálom, fel fogok keresni valaki hivatalost, hogy neki semmi kötelezettsége nincs a szülője felé?!
máj. 21. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!