Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki feljelent valakit,...

Ha valaki feljelent valakit, akiről tudja, hogy lopja a fűtést, akkor azt is megbüntetik aki vele lakott ez idő alatt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy személy akinek a tulajdonában van egy lakás. A lakásban a radiátorokon nincsenek fenn a hőmérők már évek óta, mivel a tulajdonos leszedte.


Ilyen esetben ha az egyik korábban ott lakó, korábban oda bejelentett személy feljelenti ezt az illetőt, akkor a feljelentőt is megbüntetik amiért tudott erről évekig és úgymond részt a lopásban?



2021. szept. 12. 19:36
 1/8 A kérdező kommentje:
*részt vett
2021. szept. 12. 19:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Lakásban lévő radiátorokon lévő "hőmérők" alapján menne a számlázás? Ez biztos?
2021. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez, ami méri, hogy mennyi fűtést használsz, a radiátorra kell rátenni.


[link]

2021. szept. 12. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak azért tartom furának, mert akkor mindenki leszedhetné, azt annyi.
2021. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan hogy működik, úgy van a panelban, hogy kell fizetni havonta egy alapdíjat a fűtésért minde hónapban az év 12 hónapjában. Aztán ezen felül ez alapján a mérő alapján kell még pluszba fizetni amit használsz.


Sokan leszedik... soha nem mennek ellenőrizni.

2021. szept. 12. 19:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó, hát én 20 évig laktam panelben, most is társasházban lakom (egyedi mérőkkel), de ilyen hülye megoldást még nem pipáltam. Utólag elég nehéz lehet bizonyítani, hogy 2 éve mi is történt.
2021. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A helyzet jelenleg is fennáll, még mindig le vannak szedve a mérők.
2021. szept. 12. 20:31
 8/8 A kérdező kommentje:
*mármint most nincs fűtés nyilván, de úgy értem, hogy idén se lesznek felrakva.
2021. szept. 12. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!