Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Többször is majdnem elütött a...

Többször is majdnem elütött a szomszéd, aki az autójával úgy hajt ki a járdán át az úttestre, hogy előtte nem néz körül. Ha feljelentem, akkor megbüntetik?

Figyelt kérdés
Az is megtörtént már, hogy az úttestre kanyarodáskor az úton közlekedő kerékpárost vagy autóst kényszerített vészfékezésre, őket is majdnem elütötte. Foglalkozna vele a rendőrség?
2012. ápr. 20. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Személyi sérülés nincs, bizonyíték nincs, nem igazán tartozik semmilyen bűncselekmény vagy szabálysértés kategóriába (talán a közúti veszélyeztetéshez van a legközelebb), szóval nem, nem valószínű.
2012. ápr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És ha kamerával rögzítek egy esetet, és igazolom tanúkkal?
2012. ápr. 20. 23:24
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nincs sérülés nem foglalkoznak vele (magyar jogrendszer ugye) , általában amíg nem ütnek el valakit addig nincs gond.
2012. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A majdnem elütés nem ütközik törvénybe, még ha rendszeres sem.
2012. ápr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%

"És ha kamerával rögzítek egy esetet, és igazolom tanúkkal?"


És ha én kamerával rögzítem mikor vacsorázol akkor téged leültetnek?

2012. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

"És ha kamerával rögzítek egy esetet, és igazolom tanúkkal?"


És ha én kamerával rögzítem mikor vacsorázol akkor téged leültetnek? Mert ilyen alapon már kizárólag színészek és előadóművészek lennének börtönben, hisz a bűnözőknek nem maradna hely.

2012. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egyébként azt még megértem, hogy valakit majdnem elütnek, de hogy többször is az már gáz. Elsőbbsége ugyanis annak van akinek megadják. Márpedig ha engem egyszer valahol majdnem elütnek és mondjuk nem is belátható a keresztező forgalom, akkor legközelebb megállok és előre kidugom a nyakam. Szóval ahhoz azért már nem kicsit kell idiótának lenni, hogy valakit ugyanott és ugyanúgy többször is majdnem elüssenek.
2012. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem kérdeznél ilyet, ha látnád a sebességét is, és amilyen váratlanul bukkan elő. Nekem már várható, várom is, figyelem is. Akik viszont életükben először sétálnak erre és rendes emberek, azoknak nem várható. Még csak táblát sem tesz ki, hogy vigyázat, kocsikihajtás, vagy bármi.


A hozzánk érkező gyerekeknek is megvan mondva, hogy nagyon legyenek résen.

De ez akkor sem normális dolog.

Akár te is lehetsz a következő majdnem áldozata, csak azután nehogy lemaradjon a majdnem-szó, mert ez a szomszédnál nem garanciális.


Azzal, hogy vacsorázom, senkit sem veszélyeztetek, a példád nevetséges.

2012. ápr. 21. 00:00
 9/21 anonim ***** válasza:
Először is próbálj beszélni a szomszéddal, hogy vigyázzon már egy picit. A rendőrség sajnos ilyennel nem foglalkozik. Olyan ország ez, ahol meg kell várni az első sérülést, hogy történjék valami, és csak remélni lehet, hogy nem lesz súlyos. A vacsorás példa tényleg nevetséges.
2012. ápr. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jelentsd a rendőrségen,és ha van videó felvételed azt is vidd magaddal.Nem ártana tanúkkal együtt igazolni,hogy a szomszéd veszélyezteti mások testi épségét.Ezenkívűl van egy kressz szabály is,ami a tolatásra,vagy a parkoló állás elhagyására vonatkozik.Ezt azért ne hagyjuk figyelmen kívül.

Az egy másik dolog,hogy én személy szerint kirángatnám az ülésből,és letépném a fejét,ha az én gyerekeimet emígy veszélyeztetné teljesen feleslegesen.

2012. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!