Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha iskolai verekedés miatt...

Ha iskolai verekedés miatt valakit a mentő visz kórházba, és az áldozat órákig nincs is magánál, a kórháznak van jelentési kötelezettsége a rendőrség, gyámhivatal, esetleg családsegítő felé?

Figyelt kérdés
14 év alatti általános iskolásokról van szó. Több napja van kórházban a gyerek. Az osztályfőnök és igazgatónő úgy akarja beállítani, hogy ez csak baleset volt. Nem az volt, mert egy ütéssel kiütöttek egy ötödikes fiút. Jó lenne, ha lenne következménye. Az iskolából sajnos nem akarják kirúgni az elkövetőt.

2021. szept. 16. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Tehetsz feljelentést.

A kórház csak akkor jelenti, ha bűncselekményre utaló jeleket találnak.

Nem a kórháztól kellene várni, hogy feljelentést tesz...

2021. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést, akár névtelenül, ha nem akarsz belekeveredni, de következményeket akarsz.
2021. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen van bejelentési kötelezettsége, de első körben a szülőt értesíti. Ha felmerül a bűncselekmény gyanúja akkor lefolytatják az eljárást, bizonyos bűncselekmények büntethetőségi korlátját levitték 12 évre. Ha még ennyi sincs az elkövető akkor a bűncselekményt büntethetőség hiányában megszűntetik, de a tényállás egyes adataival együtt értesítik a gyermekvédelmet is és kirendelnek pszichológust is megvizsgálni az elkövetőt.
2021. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem az én gyerekemről van szó, hanem a gyerekem iskolájában történt. Így is megteszem a feljelentést, főleg mert az elkövető gyermek szülei sem úgy viszonyulnak a történtekhez, ahogyan kellene. Jelezni fogom a gyámhivatalnak és ha az igazgatónő nem változtat a hozzáállásán, még a tankerületnek is írni fogok. Mindenki fel van háborodva, nem fogjuk ezt lenyelni, az ilyen tanulót ki kellene rúgni haladéktalanul.
2021. szept. 16. 22:13
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Bízd az érintettekre, ne jelentgess senkit. Ha a saját szülője nem akar eljárást, te miért szólsz bele?

Véleményed persze lehet,,meg is lehet beszélni ezt a megfelelő fórumokon, de n játssz önkéntes rendőrt.

2021. szept. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, te kevered a fogalmakat, a feljelentő nem azonos az eljáró rendőrrel, hanem éppen arra bízza a probléma megoldását, aki szakember. A közbiztonsághoz nélkülözhetetlen az, hogy a rendőrség képben legyen.
2021. szept. 22. 00:31
 7/16 Kései Sirató ***** válasza:
Gondolom, kérdező, már megtetted a feljelentést és jól tetted! Aki le akar beszélni róla, az nem lehet túl jóban a rendőrséggel. Én megértem, az ember félti a gyerekeit, főleg, ha még kisebbek, nem hiányzik ötödikesektől érkező pofon. Ekkora gyerekeket nem is tudom, miért nem nevelnek meg otthon, nincs rá idejük?
2021. szept. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az utóbbi napokban, hetekben több tragédiába torkolló esemény is történt az iskolai erőszak miatt.

Ezért sem értem az igazgató, osztályfőnök hozzáállását az ügyhöz.

Nem tudom mi történt, de valami történt, amit ki kellene deríteni, hogy pontosan mi... nem is azért, hogy bárkit is ki kelljen rúgni, hanem megelőzni, hogy előforduljon, megismétlődjön kirívó erőszak a gyerekek között.

Kisebb balhék vannak, és az természetes is, de tudni kell, hol van a határ.

2021. szept. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok kukacoskodni, de szerintem simán felmerülhet a jogos önvédelem is. Legyen A aki kórházba került, és B aki kiütötte. Azt írod, verekedés volt, tehát mindketten ütötték a másikat (Különben verés lenne, nem verekedés. Az hogy valaki üt egyet és annyi, az nem verekedés.). Azt is írod, egy ütésből kiütötte A-t B. Na most ha A és B kölcsönösen ütötték egymást, és B mindössze egyetlen ütéssel kiütötte (nyilván a kiütés után A már nem tudott ütni) az csak úgy lehetséges ha A ütött először, nem?


"Az iskolából sajnos nem akarják kirúgni az elkövetőt."

Az eset csak pár napja történt (azt írod, napok óta kórházban VAN gyerek, nem azt hogy VOLT), teljesen normális ha még nem akarják kirúgni, amíg a vizsgálatot és a fegyelmi eljárást nem folytatják le. Valószínűleg az van, hogy két egymással szembemenő állítás van (mindketten a másikra mutogatnak hogy az kezdte, ők csak védték magukat), nem lehet ezt pikk-pakk elintézni egy délután alatt.


"Nem az én gyerekemről van szó, hanem a gyerekem iskolájában történt. Így is megteszem a feljelentést, főleg mert az elkövető gyermek szülei sem úgy viszonyulnak a történtekhez, ahogyan kellene."

Ez problémás lehet jogilag, attól függ mi a tényállás. Ugyanis elég sok bűncselekmény (köztük például a testi sértés is - a misúlyosságtól függően bűncselekmény vagy vétség is lehet) csak magánindítványra, azaz a sértett (nyilván kiskorú esetén törvényes képviselője) feljelentésére büntethető.

2021. szept. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kései Sirató ***** válasza:

9-es

X az elkövető

Y az áldozat


X meglökte Y-t

Y visszalökte

X egy ütéssel kiütötte, úgy, hogy azonnal elájult.


Nem merül fel a jogos önvédelem, mert egy kics alacsony, gyengébb gyermekről van szó, aki mindössze egyszer lökte meg a kezdeményező balhés nagyobbat.

Azért fogalmaztam úgy, hogy verekedés, mert nem tudok jobb kifejezést ami összefoglal 2 meglökést és 1 ütést. Ha te tudsz, akkor mondjad!

Másrészt ez mégiscsak a verekedés témaköre, nemde?


X egy fejjel magasabb


Mindenkinél magasabb, mert idősebb is, mert megbukott.

Nyugodt lehet szerinted a többi szülő, ha az iskola vezetősége szerint nem kell ebből ügyet csinálni, mert ez bárkivel előfordul?


Elhiszem, hogy a rendőrség nem sokat fog tenni, ha nem az áldozat jelentette fel.

Viszont a gyámhivatal legalább körüljárná az okokat és megoldásokat keresne.

2021. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!