Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tud erről? Hogy a horgász...

Ki tud erről? Hogy a horgász vizeken a napijegy árát levonják, a fogott elvinni szándékozó hal árából, aki nem fogott az nap halat elbukta a napijegy árát. Állítólag a MOHOSZ új tervezetének a bevezetése 20022. évtől.

Figyelt kérdés
2021. szept. 18. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ohh, 20022 még soká lesz, nem kell aggódnod emiatt.
2021. szept. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most le tudod írni érthetően is? Mit vonnak le miből?

Amúgy pont a MOHOSZ-tól nem vár senki semmi értelmeset, csodálnám, ha megreformálnák a teljesen elcseszett területi jegy rendszert...

2021. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nemaRendőrség ***** válasza:
Miben lenne más mint az eddigi rendszer, hogy benne van a hal(bizonyos mennyiség) ára a napijegyben
2021. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat! 2022. évtől. Ha egy maszek horgászvízen napi jeggyel ami 2000 Ft horgászik valaki, és fog pl. 10 Kg pontyot, azt ugyebár, ki kell fizetni Pl 800 Ft / kg áron, és az így megkapott összegből a napi jegy árát levonják. Aki meg nem fogott halat aznap, az a napijegyével horgászott egy jót, kikapcsolódott, az nem kapja vissza a napi jegy árát.Ez mindenképpen jó ötletnek mutatkozik. Ugyan is, sok sok horgásztavakban a telepített halakat már a telepítés előtt ellopják, ( Vezetőség, ellenőrök stb) Na és ezáltal nem kerülnek telepítésre az ellopott halak, ezért nem lehet halat fogni sok sok horgászegyesületi horgászvízben.De sok sok horgász véleménye.
2021. szept. 18. 09:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat kérdező, de szerintem te eddig soha nem horgásztál "maszek" tavon.

Évek óta így megy a magántulajdonban lévő horgászvizeken. Kifizeted a napi jegyet és ha kell a hal akkor azért külön fizetsz.

2021. szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5/5. Érthetően leírtam, sajnálom ha nem érted a lényeget!
2021. szept. 18. 09:50
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Jól van, igazad van, bocsánat valóban én értelmeztem félre.


Egyébként ez elég ostoba szabályozás. Remélem nem lesz ilyen.

2021. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad le érthetően, egyrészt, mert teljesen zagyvaságokat írkálsz, másrészről én konkrétan egy horgásztavat sem tudok, ahol ha fogsz halat és haza akarod vinni azt levonják a napijegy árából...


Két rendszer a teljesen bevett:

1) Napijegyet megveszed - senkit nem érdekel, hogy fogsz-e halat vagy sem. Ha fogsz és haza akarod vinni akkor azt kilóra kifizeted. A napijegy árát senki nem adja vissza akármi is van.

2) Veszel napijegyet amiben benne foglaltatik X darab vagy kg hal elvitele. Ha megfogod. Ha nem fogod meg akkor sem jár vissza semmi.


A 2)-es típusú tavakban általában jóval kevesebb a hal...

2021. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Állítólag a MOHOSZ új tervezetének a bevezetése 2022. évtől.Tehát ez még nem szabály, csak tervezet.
2021. szept. 19. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!