Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincs annak semmi...

Miért nincs annak semmi következménye az USA-ban, ha egy nő bizonythatóan hazudik a bíróságon?

Figyelt kérdés

Azért írtam nőt, mert ez leginkább a szexuális zaklatásokkal, megerőszakolásokkal stb kapcsolatos.

Sok olyan esetet olvastam, hogy a nő megvádolta a férfit szexuális zaklatással, vagy megerőszakolással mindezt úgy hogy bizonyítani sem tudta, nem is lehetett, emiatt a férfit kirúgták a munkahelyéről, sokszor meg is hurcolták, aztán a nő később beismerte a bíróság előtt, hogy hazudott, hogy kitalálta az egészet.

A férfi élete romokban, a nő meg szabadon elmehetett.


Ilyen esetekben miért van az, hogy a hazugságot ennyire elnézik?

Én Ausztriában élek, itt a hamis tanúskodást akár börtönnel is büntetik!


Nem a nők ellen akarom ezt kiélezni, de ha büntetlen hamis tanúskodásról olvasok, akkor 99%-ban ilyen esetek jönnek elő.



2021. szept. 21. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

Igazából pont ilyesmi nem történhet meg az USA jogrendjében, nagyon komolyan veszik az adott szót a bíróság előtt, cégvezetőknek meg se kell jelenni, elég egy aláírt papírt beküldeniük, hogy ez és ez a véleményük. Mert ha kiderül, hogy bármi valótlant állítottak, kb azonnal vesztették az ügyet.


Szóval ez valami félreértelmezése, félreértése egy sztorinak, esetleg valami újságíró tudatos csúsztatása, egyértelmű hazugság.

2021. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Amiről te beszélsz, az nem hamis tanúzás, hanem hamis vád.

Sehol nem lehet következmények nélkül hamisan vádolni másokat.

Az USA annyiban más, hogy egyes bcs-k esetén a sértett és a terhelt megegyezhet peren kívül, míg nálunk pl. ilyet nem lehet.

2021. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!