Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet egy munkáltatóra nézve ha feljelentem őt okirathamisításért (munkaszerződés kapcsán)?

Figyelt kérdés

A munkáltató egyoldalúan lecsökkentette a munkabéremet. Mikor jeleztem hogy ezt nem teheti mert van egy munkaszerződés, 10 percen belül hozott egy új általam soha alá nem írt szerződést az új bérrel, egy macskakaparással az aláírásom helyén. Odahamisította az aláírásomat.

Benn voltam a rendőrségen és azt mondták ez aláírással való visszaélés és okirathamisítás.

Nyugodtan tegyek feljelentést a munkáltató ellen. Ők kivizsgálják, ha tényleg nem az én aláírásom akkor továbbítják az ügyészségnek, és büntetőügy a munkáltató ellen.


Egyelőre nem tettem feljelentést. Mindazt amit a rendőrségen elmondtam, elmondtam benn a cégnél. Gyakorlatilag kiröhögtek. Azt mondták mehetek ahova akarok, nyugodtan menjek a rendőrségre, jelentsem fel a céget. Vagy nagyon jó színész a főnök, vagy tényleg marhára nem érdekli az egész.

Láthatóan leszarja.


Ezért megkérdem: egy ilyen rendőrségi feljelentésnek milyen súlya-következménye lehet a cégre és azon belül is a felelős munkáltatóra (a főnök...) nézve?


és itt nem a munkaügyi hanem egyéb következményekre gondolok.


2021. júl. 27. 13:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%
Biri börikére.
2021. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ugyan. A mesében.

Ha ez így menne, nem merné megtenni.

2021. júl. 27. 13:36
 3/21 A kérdező kommentje:
Van valami a háttérben amit nem tudok de ő igen. Lehet vannak kapcsolatai és érinthetetlen.
2021. júl. 27. 13:36
 4/21 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezed ha te jobban tudod?
2021. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Keress új helyet és keres ügyvédet.
2021. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Csökkentsd arányosan a munkaidődet te is.
2021. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrség. Sima, egyszerű nyomozati ügy.

Ne foglalkozz benn, hogy kinevetnek. Majd nevessenek akkor, mikor a nyomozó kihallgatja őket és 4 db A4-es oldalt telefirkáltatnak vele is az aláírásával.

2021. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Ne foglalkozz benn, hogy kinevetnek."


Jól sejtem hogy én aznap amikor a főnököm megkapja az idézést, állástalan leszek? De még aznap?

2021. júl. 27. 18:20
 9/21 A kérdező kommentje:

"Sima, egyszerű nyomozati ügy."


Magyarországon semmi se sima. Sokan (még ügyvéd is!!) esküdöztek nekem hogy

a) a munkáltatót ilyet egyszerűen nem merhet megtenni hogy bért csökkent és szerződést hamisít miatt. Hát megtette...

b) ha mégis megteszi, hát munkaügyi hatóság és kész. Na kérem VOLTAM BENN. A munkaügyi hatóság semmit se segít. Azt mondja ha van egy szerződés rajta egy aláírással ő azt el kell fogadja hitelesnek mindegy mit mondok én. És semmit se tud tenni.

NA ? TESSÉK!! VALÓSÁG!!

2021. júl. 27. 18:23
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ha feljelentést teszel, akkor lehet, hogy kimegy a rendőrség, csakhogy sehol se lesz a bizonyíték, és akkor még téged jelentenek fel rágalmazásért.



Amit én tennék, az az, hogy fizetési meghagyási eljárást indítanék. Ez a leggyorsabb, és legegyszerűbb. Közjegyzőnél lehet kezdeményezni, kiszámítod, hogy mennyivel taroznak, és azt követeled. Ha elismerik, akkor megkapod, ha nem, akkor perre megy a dolog, de kétlem, hogy bíróságra vinnék az ügyet, mert nem éri meg nekik, pláne nem egy hamis magánokirattal, amivel tényleg bizonyítékot szolgáltatnak maguk ellen.

2021. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!