Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni az iskolaőrrel...

Mit lehet tenni az iskolaőrrel szemben?

Figyelt kérdés

Újabban küldtek az (egyébként erőszak- és probléma mentes) iskolába, ahova járok egy iskolaőrt. Aki viszont kicsit túltolja a feladatát, indokolatlanul zaklatja a diákokat.


Ha véletlenül elküldeném melegebb éghajlatra, kiosztanám egy kicsit, amikor megtalál, azért tehet feljelentést, vagy kaphatok bármilyen (iskolán kívüli) szankciót?



2021. szept. 22. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz kiosztás alatt? Nem tudom, mi a jogi státusa, de sejtésem szerint közfeladatot ellátó személy, és a büntetés súlyosabb, ha támadás éri. De ha csak verbális agresszióról van szó, az pont őt fogja igazolni.

A tanároknál, az iskola vezetésénél kell jelezni a gondot, nem egymás között úgymond elintézni.

2021. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én a helyedben az igazgatónak panaszolnám be. Ha több embert is érint, akkor mindannyian menjetek be az igazgatóhoz egyszerre, és mondjátok el, hogy miket tapasztaltatok. Neki mégiscsak nagyobb a hatásköre intézkedni ilyen ügyben, mint egy sima tanárnak.
2021. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy az igazgató mit tud vele kezdeni, nem az iskola kérte, csak küldték, hiába nincsenek balhék.


Próbáltam finoman fogalmazni, de lényegében az a kérdés, hogy elküldhetem-e a ***** anyjába, amiért visszaél a hatalmával és b*szogatja az embereket, meg mondhatok-e olyanokat, hogy sírva távozik, vagy feljelenthet érte?


Értem én, hogy köztisztviselő, vagy mi a bánat, de nem egészen tudom, hogy azokkal mit lehet és mit nem. Nyilván nem fizikailag akarom bántani, csak kicsit éreztetni, hogy a ló nemesebbik szervének is van vége.


Panaszt még nem tennék, csak akkor, ha másképp nem áll le, és/vagy nagyon bedurvul.

2021. szept. 22. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
" meg mondhatok-e olyanokat, hogy sírva távozik" Azt hiszem, mértéken felül hiszel szavaid erejében. Nem egészséges!!!
2021. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Saknos az ilyeneket nem lehet kirugni az iskolából. Pedig megérdemelnéd.
2021. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú, vannak bajok.


Ad1, nyilvánvalóan indokolatlanul, kedvtelésből se nem szólogatok be senkinek, se nem küldöm el melegebb éghajlatra, csak akkor, ha tesz érte.


Ad2, (ezt a négyes rajtszámú kollégának címzem) tisztában vagyok vele, hogy jól tudom forgatni a szavakat, ha úgy adódik, el tudok küldeni valakit a francba úgy, hogy észre sem veszi, sőt, megköszöni, de akár úgy is, hogy inkább hazamegy. De ahogy ezt néhány sorral fentebb írtam, akkor szoktam hasonlót tenni, ha tesznek érte.


Jelen esetben adott egy iskolaőr, akinek a feladata lenne az iskola területén a rend fenntartása, alias ha verekednek/veszélyeztetnek valakit (akár saját magukat), illegális tárgyak, vagy szerek vannak náluk, akkor intézkedhet és intézkednie kell.

Ezzel szemben, túlbuzgóan, indokolatlanul feltart és zavar embereket, beleköt és beleszól mindenbe, és igen, ha tovább folytatja, elkap egy rosszabb pillanatomban, amikor esetleg kialvatlanul, koffein hiányosan keresném a tantermet nekiáll baszogatni, ok nélkül és zavaróan, feladatkörétől eltérve, akkor nem biztos, hogy vissza tudom fogni magam, és nem kezdek el anyázni véletlenül.


A kérdést mindössze azért tettem fel, hogy tudjam, mivel kell számolni, ha így alakulna, mennyire kell visszafognom magam és olyan módon tenni ezt, ha úgy alakul, hogy abba ne lehessen belekötni, ha ezért alapesetben feljelenthetne.


Ötös kollégának pedig csak annyit, hogy gondolkodj racionálisan és ne feltételezz (ha ez volt az elképzelésed) mindenben támadó szándékot, hobbi szemétkedést, mert bőven van rá esély, hogy az ember nem jókedvéből gondolkodik el hasonló dolgon, hanem azért, mert okot adtak rá.

2021. szept. 22. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fenti stílusod tökéletes. Nem kell felvenni az ő stílusát, nem kell parasztnak lenni, semmi szükség ordenáréskodásra. Jelezd neki udvariasan, hogy mi az ő szerepe, mi a feladatköre, miért is van ő itt (kicsit készülje fel ezekből a jogszabályokból: 2015. évi XLII. törvény és 27/2020. (VII. 17.) BM rendelet), majd közöld vele, hogy ha nem változtat a magatartásán, akkor több iskolatársad és a szüleitek bevonásával kolletkíven panaszt fogtok ellene emelni a területileg illetékes rendőrkapitánynál.


Az igazgatót hagyd a francba, sajnos az a tapasztalat, hogy a pedagógusok nem fognak egyebek mellett ezzel semm foglalkozni. Magadnak kell valahogy megoldani a helyzetet, de szerintem minden képességed meg is van hozzá. Sok sikert!

2021. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van baj nem keves

Szerintem olvasd el miket tehet es mit nem egy iskolaor :)

Nem jo kedvebol teszi azt amit 😄

2021. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!