Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? (Erőszakos kéregető.)

Figyelt kérdés

A boltnál, ahová járok rendszeresen megjelenik egy erőszakos kéregető, akinek nem vagyok hajlandó pénzt adni, mivel vagy cigivel a szájában, vagy sörrel a kezében kéreget, és mikor felajánlottam, hogy veszek neki ételt, azt visszautasította. A probléma viszont az, hogy ez a fickó kifejezetten erőszakos, rámászik az emberre, legtöbbször részeg is, részeges és/vagy bolondság miatt ordítozik a járókelőkkel és a vásárlókkal stb. Illetve én biciklivel járok a boltba, na most ha akkor jön oda hozzám, mikor megérkezem a bolthoz, akkor ha nem adok neki pénzt, félek, hogy csinál valamit a biciklimmel. Illetve kifelé jövet időbe telik, míg eloldozom a biciklimet, és ez pont elég idő ahhoz, hogy az utamba álljon és ordítozzon, hogy ha vásárolni volt pénzem, neki miért nem adok.

Nem nagyon tudom, hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni. a legutóbb már azt mondtam neki nagyon határozottan, hogy ha nem takarodik el azonnal, akkor hívom a rendőrséget (elő is vettem a telefonomat), erre sietősen távozott. Nos a kérdés lényege, hogy ha ebben az esetben tényleg rendőrt hívnék, azzal foglalkoznának, kijönnének? Vagy így, hogy nem csinált konkrétan semmit, pl. nem bántott, akkor ez nem rendőrségi ügy?

Egyébként ez az egész helyzet csak kb. 2 éve áll fenn, mivel korábban ha megjelent ez az ember, akkor a bolt biztonsági őre elzavarta, azonban már nincs őr. A boltban érdemes volna jeleznem ezt a problémát? Hátha megint lenne őr, vagy elzavarnák a dolgozók ezt a kéregetőt, vagy hívnák ők a rendőrséget... Vagy ez esélytelen?



2021. szept. 26. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Menj másik boltba
2021. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Nehogy már a tisztességes embernek kelljen meghúznia magát az ilyen alakok miatt!
2021. szept. 26. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ugyanez van! Múltkor az egyik vásárló kihívta rá a rendőröket kapott egy ejnye bejnyét és ugyanúgy csinálja tovább az erőszakos kéregetést
2021. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Én a boltosoknak jelezném a problémát az ő üzletüket rontja el a kéregető ha

meg nem csinálnak vele semmit akkor keresnék egy másik boltot.

2021. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nagyon tudom, hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni."


Nyilván a boltosnak kell jelezni, az ő üzletét rontja, ha elűzi a vevőket. Majd ő megoldja.

2021. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy menj másik boltba, de az a problémát nem oldja meg. Ha többször is rászólsz erélyesebben, esetleg egy párszor még felhozod a rendőröket, valószínű megtanulja hogy veled ne cs*szekedjen. De a boltosoknak mindenféleképp szólj.
2021. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés!


Ez település-függő, és azon belül sem mindegy hogy lokálisan hol vagy?


Itt Pécsen, ha egy kéregető mondjuk azzal fenyít be hogy pofán ver, de ezt mondjuk Meszesen teszi, akkor a zsaruk lexarják.


Ha a belvárosban egy csövi leül egy padra, azonnal elzavarják. Ha ismétlődik, beviszik.


Szép, mi?

2021. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy már máshol is lehetett olvasni ezt a választ, múltkor hasonlót kérdeztek itt, úgyhogy bemásolom:


Szoktam kaját\asvanyvizet, sebtapaszt stb vásárolni a bolt előtt kéregetőknek, tehát azzal nincs is gondom, szívesen veszek nekik ami kell.



De ha pénzért ácsingóznak, ott már nálam is pattan a cérna.



Nekem két dolog válik be az ilyen akaratos embereknél:



1. Elkezdek random jelbeszéddel kommunikálni, ami éppen eszembe jut. Sokszor még meg is lepődnek, nem tudják hova tenni, hiszen beszélni már nem fognak hozzám.



2. A kovetkezo Párbeszéd zajlik le:



- Neharagudjon hölgyemuram, aggyonmán pár száz forin...!



-Jó napot kívánok, szeretném közölni Önnel, hogy a 2012. évi II. törvény 139. pontjának 185.§-ának (2) bekezdése alapján Ön a koldulás jogsértés minősített esetét végzi, ezért a törvény nevében felszólítom Önt cselekménye abbahagyására!



- *a kolduló általában már a "2012. évi.." szavak elhangzása után sietve el szokott távozni*

2021. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7, #8-nak:


Én is nagyon h'lye tudok lenni, de ez a duma nagyot ütött! XD


Ment a like.

2021. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán miért állsz vele szóba?
2021. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!