Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felléphetek erőszakosan ha be...

Felléphetek erőszakosan ha be törnek a házamba és én is itthon vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim felé mostanában egyre több gyanús külsejű alak mászkál és tűntek is el környéken szerszámok és biciklik. Tételezzük fel ha én éjszaka azt veszem észre hogy a zárt udvaron vagy valamelyik belső épületben (nyári konyha, garázs, sufni... Stb) valaki illetéktelen tartózkodik nem súlyosan de megverhetem?

Figyelmen kívül hagyva az illető etnikumát. (sötétben úgy sem látszik)


2021. jún. 16. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszatarthatod, ennek érdekében alkalmazhatsz kényszert.

Ha rád támad, megvédheted magad.

De ha menekül előled, kezében a lopni kívánt szerszámmal, akkor, ha utoléred, és mondjuk kitöröd az ujját, vagy orrcsontját eltöröd, miközben nem magadat véded, az már szabálytalan.


Megj.: én nem vagyok jogot végzett ember, jó lenne, ha ő is jönne és pontosítana, de nagyjából így lehet.

2021. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
A gyakorlatban nem, nincs jogod megvédeni a saját tulajdonodat. Lásd a bácsit, aki áramot vezetett a kerítésébe, vagy a fagyálló gazdát. Ez a liberális demokrácia.
2021. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

#1nek igaza van.

De egyet ne felejts

Az ő szava a tiéddel szemben.

Velem kb fél éve történt hasonló még a kijárási tilalom alatt. Nem kellet mennem dolgozni mert covidos lettem a család meg az autóval elment a nagyszülőkhöz nehogy elkapják tőlem.

Kocsi nem volt kivételesen a ház előtt és hát egy C típusú "állampolgár" bejött az udvarba. Én csak az ág recsegésre lettem figyelmes. Az illetőt úgy elvertem mint szódás a lóvát. Majd ez után kihivtam a rendőrséget. Rendőrök előtt persze megpróbálta beadni hogy Ő az "áldozat" de mivel ismerték már a nevét (Kolompár) így nem foglalkoztak vele... Mármint a mesével amit elő adott.

Szóval dióhéjban ha egyedül van és mondjuk van családod akkor ne a jogaival foglalkozz hanem a családod védelme

2021. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat #3 megfogadom a tanácsodat.
2021. jún. 16. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
3: és nem tartottál attól, hogy visszajönnek elszámolni huszan, az egész nagycsalád? Akkor mit csináltál volna?
2021. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Jöjjenek csak.

Eléggé összefogó utcában lakok

Egyik lábszomszédom egy nyugalmazott rendőr ezredes.

Rendőrség meg gyalog ha 10 percre van tőlem sokat mondok.

2021. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
ezek nem egyedül vannak , olyan településen ahol 20% ott lehet rambózni . ismerek rambót 70% településen ő rambó volt azóta nincs ablaka és párszor már el is verték . 1 cigány nem létezik csak horda
2021. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen,csak fontos hogy megfelelő módon kommunikáld.ha pl látod hogy borostás az illető akkor előveheted a láncfűrészed és megborotválhatod,az is belefér ha egy kicsit megszalad a lánc és elvágod a torkát.

De ha azzal védekeznél hogy ezzel támadtál rá akkor már bajban lennél.

2021. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Valtoztak a torvenyek.


A tamado viseli a tamadasa kockazatat. Vagyis a betörő.

Ha nem nappal tornek be agyon is loheted, ugyanis eleg az hogy feltetelezed van nala akar egy vastagabb bot amivel az eleted kiolthatja.

2021. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!