Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy fórum oldalon egy tagnak...

Egy fórum oldalon egy tagnak írtam privát üzenetet, és kimásolta nyilvánosra a fórum oldalra, ez ütközik szabályszegésnek?

Figyelt kérdés

Semmi trágár, stb,


Normális társalgási üzenet, de engem zavar, hogy kimásolta,

Nem véletlen küldtem privátban,


2021. szept. 30. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
A fórum szabályzatát nézd meg, azzal ütközhet. A törvényben nincs ez tiltva, de ha egy fórum szabályzata nem engedi, akkor ott lehet büntetni. Itt a gyakorin is tilos bemásolni a privát üzeneteket ha hozzáírod a nevét is annak aki küldte. Engem már figyelmeztettek olyan miatt hogy bemásoltam a mocskolódó privát üzenetét a kérdezőnek, hogy mások is lássák milyen is valójában az illető.
2021. szept. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm szépen.
2021. szept. 30. 06:54
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Teged sem jogositott fel senki, hogy privatban megkeress egy idegent ... igy reagalt a megkeresesedre - ha te belemaszhattal az o lelkivilagaba, akkor o is megteheti.
2021. szept. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Az egyes baromságot ír.

A magánlevelezést törvény védi, éppen úgy, mint a magánbeszélgetést. Utóbbit sem lehet az érintettek hozzájárulása nélkül nyilvánosságra hozni. A magánlevelezést még jobban is védi egyébként, mert létezik levéltitok és annak megsértése. Ha a tartalom "olyan", tehát kiderül róla az érintett neve, címe, személye, esetleges személyes adata, mondjuk hogy dominákhoz jár vezérigazgató létére, vagy hogy melegbárokban szokott fellépni, stb. Akkor a nyilvánosságra hozót keményen megfarkalják a bíróságon, ráadásul még súlyos összegű kártérítést is kell fizetnie.

Úgy másfél éve egy emberkének egy hasonló eksön nyolc és fél milliójába került.

2021. szept. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!