Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem sok ez a büntetés elsőre?

Nem sok ez a büntetés elsőre?

Figyelt kérdés
Büntetlen előéletű voltam ez előtt az ügy elött. Barátnőmmel szakítottam sajnos végleg a függőségem miatt, ezért idegemből elszívtam a maradék 2 jointomat és ittam mellé alkoholt. Elkapott az ideg egy idő után ezért lementem sétálni az utcára, gondoltam kitisztítom a fejem. Úgy is lett, viszont elkapott egy furcsa érzés ami hatására elkezdtem emberekbe belekötni, kettőt meg is vertem. Egyik nagyon flegmán nézett rám azért, másikat meg csak úgy. 2 évet kaptam 4 évre felfüggesztve súlyos testi sértésért. Nem sok ez? Persze örülök hogy nem kell bemenjek meg minden, de börtönt akkor szoktak adni (felfüggesztettet is), ha már volt valakinek valamije korábban, nem? Elfogadom a büntetést, csak kicsit fura.

2021. szept. 30. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez rendkívül kevés.
2021. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. szept. 30. 10:36
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen rendben van....
2021. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kevés.
2021. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy is lett, viszont elkapott egy furcsa érzés ami hatására elkezdtem emberekbe belekötni"


Szerinted sok? Szerinted normális társadalom ahol ok nélkül beléd kötnek az utcán és esetenként meg is vernek?

2021. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2 rendbeli súlyos testi sértés.

Még egynél is felfüggesztettet kaptál volna.

2021. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben kamu kérdés. De amúgy egyértelműen veszélyt jelentesz a társadalomra és el kéne zárni téged plusz pszichológiai segítség.
2021. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De soha nem csináltam ilyet. Semmi illegált soha a fűn kívül. Verekedni is csak általános iskolában utoljára. Agresszív se vagyok soha, csak ha iszok, az meg ritkán van.
2021. szept. 30. 10:48
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, és a szövegkontextusod alapján normálisnak is tűnsz de fogadd el a büntetésed és örülj hogy ennyivel megúsztad.

1. Az alkohol/drog hatása nem mentesít a felelősségvállalás alól. Annyit igyál/szívjál hogy tudd mit csinálsz, ellenkező esetben felelősséggel tartozol.

2. Annál elítélendőbb nem igazán van, amikor ismeretlen emberekbe ok nélkül belekötsz az utcán, mindegy hogyan/miért néznek rád.

2021. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idiótákat azért nem ártana kicsit bezárni, érezzék kicsit a törődést. Bent lehet agresszívnek lenni.
2021. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!